ЛЕКЦІЯ № 8 ТФП

ЛЕКЦІЯ № 8 з дисципліни
„ТЕХНОЛОГІЯ ФОРМНИХ ПРОЦЕСІВ”

ТЕМА „НОВІТНІ СИСТЕМИ ЕЛЕКТРОННОГО МОНТАЖУВАННЯ”

План
Різновиди програм спуску.
Вимоги до програми спуску.
Переваги та недоліки електронного монтажування.

Побудова спуска не тривіальна задача і вимагає фундаментальні знання технології друку й обробки. Крім іншого, оперативне внесення змін в такий спуск практично неможливо.
Необхідно враховувати, що схема спуска шпальт прямо залежить від
- обсягу видання;
- формату видання в частках друкованого аркуша;
- типу друкарської машини;
- способу подачі аркуша або рулону паперу в машину;
- способу проводки аркуша або рулону паперу в машині;
- схеми фальцювання зошита;
- способу комплектування видання;
- конструкції вкладочно-підборочного устаткування;
- способу обробки видання.
Часто спуск шпальт має враховувати унікальні особливості конкретної друкарської машини. Наприклад, неточність роботи фальцапарата рольових машини, що приводить до того, що голівковий фальц «гуляє» на 2 мм мс зажадати зміни положення міток обрізного формату для того, щоб вони попадали в смуги обрізаного блоку.
Отримати правильні дані про спуск шпальт можна тільки в друкар що друкуватиме й оброблятиме тираж. Друкуватися й оброблятися тир може й у різних друкарнях. Тоді варто звернутися за технологічна подробицями в обох.
Усі спеціалізовані засоби підготовки електронних спусків смуг моя розділити на три групи.
Перша поєднує програми, що сприймають як вхідні дані PostSc файли шпальт видання і що видають як результат роботи PostScript фаі спусків. Це Ultimate Impostrip, Imation Presswise, Scenicsoft Preps, Farn Imposition Publisher і ін.
Головною перевагою програм цієї групи незалежність від інших компонентів робочого середовища користувача -програми видають PostScript файли спусків, що можуть бути оброблені бу якими Rip'oM і виведені на будь-якому фотоскладальному автоматі.
Недоліком є насамперед складність результуючого PostScript файла спуску необхідність підтримувати діалекти PostScript різних додатків на рівні ядр як результат, чутливість до якості верстки.
В другу групу входять програми, що видають як результат роботи отрастровані спуски, готові до експонування у фотоскладальному автоматі. Вони працюють з обробленими PostScript інтерпретатором шпальтами, які уявлюють собою напівтонові кольорові або монохромні дані, що «склеюються» програмою спуска усередині Rip'a, і раструються ним після склейки. У Scitex Brisque це Scitex CT, у Heidelberg DeltaRip - Delta List.
Такі програми значно більш стійкі до складності шпальти, але жорстко прив'язані до Rip'y й іноді до експонуючого пристрою. Перевагою програм цієї групи виявиться, швидше за все, здатність змішувати в одному зошиті PostScript файли з різних додатків і нечутливість до складності шпальт, що входять у спуск. Недолік цих програм полягає в тому, що вони поки що в основному, за винятком Scitex Brisque Impose (раніше - Preps), не присутні широко на ринку.
Третя група включає кілька програмно-апаратних комплексів сприймаючих як вхідні дані відрастровані шпальти. Це комплекс Scangrafic Combo, плейтсеттери Laserstar (Krause America) і етикеточний комплекс PostRIP (Autologic). Найголовнішою перевагою цих комплексів є їхня надійність. Будь-яка шпальта, що проходить через Rip поодинці, може бути вставлена в спуск. Це єдина група інструментів, що дозволяє виконувати комерційні замовлення - будувати спуски з файлів клієнтів.
Недоліками є прихильність програми спуску до експонуючого пристрою, часто унікального. До того ж значна вартість робочих станцій і дискових підсистем цих комплексів, що виникає від величезної необхідної для переробки відрастрованих даних обчислювальної потужності.
Трохи особняком стоїть DK&A Inposition, що представляє собою Quark XTension. Inposition будує PostScript файли спусків шпальт «на літу», перетасовуючи сторінки QuarkXPress публікації. Програма досить стійка до складності шпальти. Недолік у неї один - вона працює тільки в QuarkXPress. Єдиний спосіб спустити за її допомогою документ з іншого додатка - заново створити дуже схожий на нього в Quara'y.

Сучасне монтажно-копіювальне устаткування
Практично усі вивідні пристрої будь то системи комп'ютер - плівка (фотоскладальний автомат) чи системи комп'ютер - друкарська форма (CtP) мають максимальний формат у районі AO. Однак існують друкарські машини, формат друкарських форм у яких значно більший. У цьому випадку застосовується монтажно - копіювальне устаткування.
Таке устаткування працює в автоматичному режимі, робить розкладку і копіювання фотоформ на формні пластини, як великого, так і малого формату. При цьому точність позиціювання найвища. І, якщо необхідно, пристрій може сам нанести прилагоджувальні хрести й обрізні мітки. Це ж устаткування часто застосовують у виробництві етикеток і упакування, тому що програмний продукт, пропонований для цих робіт, в автоматичному режимі оптимально
зозташовує на формі сюжети, що забезпечує мінімальні відходи паперу.
У розвитку монтажного устаткування слід зазначити ряд характерних генденцій, яких дотримують ведучі фірми, що його випускають. Для виконання монтажних робіт використовується устаткування типу MR фірми Dainippon Screen (Японія), що дає можливість автоматично установлювати фотоформи на монтажній основі по хрестах-мітках з наступним прибиванням штифтових отворів.
Випускаються також монтажні верстати з компактними гелевізійними камерами, наприклад фірмами Protocol (Англія), Bacher (Німеччина). Зображення кожної наступної фотоформи на екрані монітора гут суміщується з позитивним або негативним зображенням фотоформи для першої фарби.
Під час розробки монтажного устаткування велика увага приділяється удосконаленню штифтового суміщення на всіх стадіях виготовлення друкованої форми (репродукційний процес, монтаж фотоформ і установка в друкарській машині).
З'явилися моделі перфораторів для неперфорованих кольороподілених фотоформ, у яких для визначення місця суміщуючих отворів використовуються оптичні або фотоелектричні пристрої. Випуск таких перфораторів обумовлений широким застосуванням електронних кольороподільників, що дають можливість записувати дві чи чотири фотоформи на одній фотоплівці.
У монтажних системах зі штифтовим суміщенням широко використовуються програмні пристрої. У цьому випадку розміщення окремих кольороподілених фотоформ або суміщуючих отворів спочатку заноситься в пам'ять установки, а далі робота виконується автоматично по заданій програмі.
Ведучим виробником монтажного устаткування є фірма Protocol. її фахівці створили перфоратор Optronic, призначений для прибивання суміщуючих отворів у комплектах готових кольороподілених фотоформ. Над столом перфоратора встановлюються дві передавальних телекамери, над ними - два дисплеї. На стіл перфоратора спочатку монтується кольороподілена фотоформа для однієї з фарб, і в ній пробиваються суміщуючі отвори. Потім передавальні телекамери підводяться до будь-яких двох елементів зображення або до суміщуючого хреста. На екранах дисплеїв при цьому з'являються зображення цих елементів, збільшені в 10 або 30 разів.
На цій стадії роботи можливе перетворення негатив - позитив на екранах, що істотно підвищує зручність і точність суміщення зображень при подальшій роботі з фотоформами для інших фарб. Прибивання суміщуючих отворів у кольороподіленій фотоформі для другої фарби здійснюється після гого, як ця фотоформа покладена на робочий стіл і її елементи суміщені на екрані з відповідними елементами першої фотоформи. Загальні витрати часу на прибивання суміщуючих отворів, у комплекті кольороподілених фотоформ на цьому перфораторі складають 60...90 с.
Електронна система для монтажу фотоформ зі штифтовим суміщенням спуску випускає фірма Protocol, має пристрій програмування і монтажу, а також юбочий стіл. Пристрій програмування містить: системний алфавітно-щфровий дисплей; високої роздільної здатності кольоровий дисплей; електронний пульт з датчиком позиціювання, клавіатуру і принтер. Робочий стіл має універсальну голівку, що переміщується над столом у двох взаємно перпендикулярних напрямках. У голівці можуть установлюватися свердло для свердління суміщуючих отворів, у монтажній основі, ручка для розчерчення монтажу, інструмент для вирізання масок. Фірма випускає юбочі столи з максимальними розмірами робочих поверхонь 1200x900 і 650x1200 мм.
У копіювально-множувальних машинах широко застосовуються відео-:ермінальні пристрої для програмування монтажу. Почали впроваджуватися рафічні кольорові дисплеї для контролю за проходженням і точністю виконання програми копіювання, устаткуванням для автоматичного звантаження фотоформ і формних пластин.
Цікавим є також сучасне автоматизоване копіювально-множувальне ус-таткування Lucop фірми Lucher (Швейцарія). Монтаж зверстаних сторінок виводиться безпосередньо на сенсибілізовану пластину. Дані про монтаж вводяться за допомогою програмного пристрою, що містить клавіатуру і щсплей, на екран якого виводяться команди для монтажу, а також послідовність положення рамки з фотоформою. Фірма Lucher випускає вісім моделей цього устаткування, які розрізняються розмірами столу і рамки.
Питання для самоперевірки:
1. Різновиди програм спуску.
2. Вимоги до програми спуску.
3. Переваги та недоліки електронного монтажування.
15

Приложенные файлы

  • doc 18699089
    Размер файла: 44 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий