Taková normalní rodina


Jsme taková normalní česká rodina. ________ (bydlet) v rodinném domě v Táboře, v malém městě asi hodinu jízdy od Prahy.
________ (jmenovat se) Petr, je mi osmnáct let a __________ (studovat) na gymnáziu. Potom chci studovat práva na univerzitě v Praze. Jako snad každý kluk ________ (zajímat se) o sport. __________ (hrát) fotbal a volejbal.
Můj táta ________ (jmenovat se) Pavel. ________ (mít) svou malou reklamní agenturu a je ve dne v noci v práci. Neumí moc odpočívat. _______ (mít) rád dobré jídlo a občas _________ (chodit) s námi do italské restaurace na nějakou specialitu.
Moje máma se jmenuje Alena. ________ (pracovat) jako dětská lékařka. Skoro každý den ________ (jezdit) na kole. Táta chce, aby s ním hrála tenis, ale protože většinou _________ (prohrávat), tak ji to moc nebaví. Ráda _____ (číst) hezké knížky.
Mám starší sestru Janu. Naši příbuzní říkají, že je to hezká a chytrá holka. ________ (myslet) si ale, že je dost líná: ráda ______ (spát) nebo někde lítá po obchodech. Chce vypadat hezky, protože pracuje jako sekretářka.
Radí ______ (cestovat) nebo ______ (chodit) na pěší tůry. O víkendu ______ (jezdit) na chalupu na Vysočinu, kde žije naše babička Hana, a příležitostně navštěvujeme všechny tety a strejdy.
Ano Ne
Petr studuje na univerzitě v Praze Pavel pracuje v reklamní agentuře Alena pracuje jako sekretářka Jana má hezkou postavu Rodina jezdí na chatu do Tábora

Приложенные файлы

  • docx 18495834
    Размер файла: 15 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий