PLANI PRAKTIChNIKh ZANYaT

ПЛАНИ ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

ОСОБЛИВА ЧАСТИНА

Тема № 10 .
Провадження слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій
Мета занять: перевірити, поглибити та закріпити знання, отримані студентами на лекціях і в години самопідготовки для набуття на практичних заняттях навичок і умінь правильного застосування кримінального процесуального закону при провадженні слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій.
Практичне №1 – 2 години
Питання для обговорення на занятті:
Поняття, види та система слідчих дій.
Вимоги до проведення слідчих (розшукових) дій.
Допит.
Проникнення у житло. Обшук.
Огляд.
Ексгумація трупа.
Освідування особи.
Слідчий експеримент.
Проведення експертизи.
Отримання зразків для експертизи.

Завдання для індивідуальної роботи:
Тематика рефератів та повідомлень
Слідчий експеримент.
Особливості провадження обшуку в житлі та іншому володінні особи.
- або повідомлення з презентацією з одного з питань практичного заняття (не більше 5 хвилин).

Завдання для самостійної роботи:
1. Копилова, яка підозрювалась у заподіянні тяжких тілесних ушкоджень своєму чоловікові, заявила, що вчинила злочин у стані сильного душевного хвилювання. Воно було викликано тим, що чоловік мордував її (паяльником припалював їй різні частини тіла), вимагаючи гроші на спиртне.
Слідчий запросив лікаря з наміром провести освідування Копилової, проте остання відмовилася від освідування в зв’язку з тим, що слідчий і лікар є особами чоловічої статі.
Дайте оцінку ситуації, що склалася. Як повинен діяти слідчий у цьому випадку?
2. Огляд місця події за заявою про крадіжку з магазину слідчий провів з участю директора цього магазину. У протоколі огляду він вказав, що невідомий злочинець проник до магазину, розбивши віконне скло. Частинки розбитого скла він зібрав у пакет для подальшого дослідження, крім того слідчий записав до протоколу, що згідно з заявою директора з каси магазину викрадено валюту, а саме: 3000$ США і 2500 грн. Біля магазину виявлені сліди взуття невідомої особи, проте слідчий не зафіксував їх, а лише вказав у протоколі, що за словами директора магазину ці сліди залишені ним.
Дайте оцінку діям слідчого.
3. Після поховання Кульбіди, який загинув під час дорожньо-транспортної пригоди в результаті наїзду на нього автомашини, виникла необхідність одержання зразків його волосся.
Яким чином потрібно оформити цю слідчу дію?
4. Скиба, який був викликаний для допиту як свідок, відмовився давати показання, пояснивши, що в цій справі йому нічого не відомо.
Як оформити відмову від дачі показань? Які наслідки відмови?

15

Приложенные файлы

  • doc 18910615
    Размер файла: 28 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий