Situatsiyni zadachi 2 kurs

Тема 1 Введення в хірургію. Догляд за хворими – як невід’ємний елемент лікування. Антисептика та асептика.
Ситуаційні задачі
1. В одному з біксів розмістили перев’язочний матеріал одного виду. Виконували стеилізацію під відповідним тиском і температурою. Через 2 доби було вирішено використати матеріал на операцію. На що слід звернути увагу при роботі з біксом ?
Відповідь: чи виконували контроль стерилізації, чи закриті віконця в біксів, чи мається на бірці надпис із строком стерилізації.
2. Обробка операціїного поля пособом Філончикова–Гроссиха неможлива в результаті підвищеної чутливості до препарату йоду. Які ваші пропозиції?
Віповідь: обробка операційного поля 70% спиртом тричі.
3. При підготовці прерв’язочного до нового робочого дня виконується укладка перев’язочного столика та розташування антисептиків. Які найбільш необхідні антисептики необхідно приготувати для планової перев’язочної?
Відповідь: р-н йоду обо йодопірону; р-н перекису водню 3%; р-н хлоргекседину 0,02%; спирт 70%; р-н фурациліну 1:5000; бриллянтова зелень 1%.
4.Виконана стерилізація під відповідним тиском і температурою. Через добу було вирішено використати матеріал на операцію. На що слід звернути увагу при роботі з біксом ?
5. Обробка операціїного поля способом Філончикова–Гроссиха неможлива в результаті підвищеної чутливості до препарату йоду. Які ваші пропозиції?
6. Медична сестра проводить підготовку перев’язувальної хірургічного відділення до нового робочого дня. Які антисептики найбільш необхідні для роботи в перев’язувальній слід отримати медсестрі у старшої медсестри хірургічного відділення?
7.Хворому похилого віку була виконана термінова операція з приводу гострої хірургічної патології. Через чотири доби хворий почав скаржиться на на помірну біль в ділянці купика. Хворий має надмірну вагу, адінамічний, постійно лижить на спині мало рухаючись у ліжку. При огліді в ділянці куприка відмічається локальна гіперемія шкіри без чітких границь. Про можливості якого ускладнення після операції слід думати? Які профілактичні міроприємства необхідно проводити?
8. В приймальне відділення по швидкій допомозі поступив чоловік 52 років з клінічними ознаками внутрішньої кровотечі. Який вид санітарної обробки та спосіб транспортування повині бути застосовані?
9. Хворий молодого віку поступив в хірургічне відділення з діагнозом: Гострий апендицит. Півтори години тому хворий поїв.Стілець був добу тому. Хворому показана термінова операція. Як підготувати хворому шлунково-кишковий тракт до операції
10. Хворий 70 років був прооперований з приводу правобічної пахової кили. С часу операції пройшло 20 годин. Хворий самостійно не може помочитися. Як допомогти хворому?
11. Хвора перенесла операцію в плановому порядку з приводу захворювання матки під наркозом. Лікар-анестезіолог приняв рішення хвору після закінчення операції перевести хвору для активного спостереження за пацієнткою в відділеня реанімації для повного виведення хворої із наркозу. Під час спостереження за пацієнткою медперсоналом реанімаційного відділенння через 40 хвилин було виявлено промокання пов’язки кровью. Які дії слід застосувати медперсоналу реанімаційного відділенння ?
Тема 2 Хірургічні маніпуляції та оперативна хірургічна техніка. Хірургічна операція. Доопераційна підготовка та ведення післяопераційного періоду. Курація хірургічних хворих. Десмургія.
Ситуаційні задачі
Тема 3 Кровотеча та крововтрата. Переливання крові та кровозамінників Ситуаційні задачі
1. У 70-річної хворої з варикозним розширенням підшкірних вен обох нижніх кінцівок раптово відкрилась кровотеча із варікозного вузла, який розірвався, по внутрішній поверхні нижньої третини правої гомілки. Із рани інтенсивно в(ялим струменем витікає темна кров. Який об(єм першої допомоги повинен бути наданий хворій? Подальша тактика?
А. Накласти давлячу циркулярну або спіральну бинтову пов(язку і надати кінцівці підвищене положення, по швидкій допомозі направити в хірургічний стаціонар.
В. Виконати пальцеве притиснення місця кровотечі
С. Максимально зігнути кінцівку в суглобі.
D. Ввести децинон, по швидкій допомозі направити в хірургічний стаціонар.
Е. Накласти пов(язку Дезо, рекомендувати консультацію хірурга.

2. Юнак, 17 років, під час проїздки в автобусі протягнув в вікно праву руку. Назустріч їхала грузова машина, бортом якої була травмована висунута рука. Відбулася травматична ампутація правої верхньої кінцівки на рівні середньої третини плеча. Із пошкодженої артерії фонтанує багряна кров. Назвіть етапи першої медичної допомоги при даній ситуасії.
А. Терміново виконати пальцеве притиснення на рівні плечової пахової артерії, накласти джгут, асептичну пов’язку.
В. Терміново виконати пальцеве притиснення на рівні плечової пахової артерії після чого накласти давлячу пов(язку.
С. Терміново виконати пальцеве притиснення на рівні плечової пахової артерії після чого накласти асептичну пов(язку.
D. Затампонувати куксу руки після чого накласти джгут.
Е. Накласти асептичну пов(язку, після чого застосувати джгут.

3. В хірургічне відділення поступив хворий з колото-різаною раною в підколінній ямці. При ревізії рани встановлено пошкодження підколінної артерії, але Ви не володієте технікою судинного шва. Які ваші дії?
А. Прошити судину в рані і викликати судинного хірурга
В. Перев(язати судину на протязі
С. Накласти турнікет і спробувати виконати судинний шов
D. Виконати тимчасове шунтування і накласти асептичну пов(язку
Е. Виконати тимчасове шунтування і викликати судинного хірурга

4. У приймальне відділення доставлений чоловік 47 років із скаргами на слабкість, головокружіння, біль в лівому підребер(ї. З анамнезу відомо, що 12 годин тому він впав з драбини і вдарився лівою реберною дугою. Перед поступленням було запаморочення. Положення хворого вимушене. Шкірні покрови бліді. Пульс 120 уд/хв. АТ 90/50 мм рт.ст. Дихання поверхневе. При пальпації помірне напруження м(язів черевної стінки, притуплення пальпаторного звуку в лівому підребір(ї. Гемоглобін крові 98 г/л. Який імовірний діагноз і подальша лікувальна тактика?
А. Травматичний розрив селезінки з внутрішньочеревною кровотечею. Протишокові заходи. Термінова операція.
В. Травматичний розрив селезінки з внутрішньочеревною кровотечею. Переливання одногрупної крові. Протишокові заходи
С. Перелом ребер, ускладнений гемотораксом. Термінова торакотомія
D. Розрив брижі тонкої кишки з внутрішньочеревною кровотечею. Протишокові заходи. Лапароцентез.
Е. Перелом УІІІ-Х ребер зліва з внутрішньочеревною кровотечею. Теракоцентез.

5. В приймальне відділення доставлений молодий чоловік з закритою травмою грудної клітини зліва. Шкірні покриви бліді. Пульс 100 уд/хв. АТ 110/65 мм рт.ст. Відмічається болючість і крипітація кісткових відломків в проекції УІІ, ІХ, Х ребер зліва по середньо-паховій лінії. Перкуторно з лівої сторони в нижніх відділах відзначається тупий звук, дихання не прослуховується (в положенні хворого сидячи). Ваш діагноз і тактика
А. Закритий перелом І-ІУ ребер з ліва ускладнений внутрішньочеревною кровотечею. Термінова операція
В. Закритий перелом УІІІ-Х ребер з ліва, ускладнений гемотораксом. Лікувально-діагностична пункція плевральної порожнини, гемостатична терапія з динамічним наглядом
С. Закритий перелом УІІІ-Х ребер з ліва. Лікувально-діагностична пункція плевральної порожнини, гемостатична терапія з динамічним наглядом
D. Закритий перелом УІІІ-Х ребер з ліва, ускладнений гемотораксом. Термінова операція
Е. Закритий перелом УІІІ-Х ребер з ліва, ускладнений гемотораксом. Переливання одногрупної крові.

6. Хворий, 30 років, який страждає 7 років виразковою хворобою шлунку протягом останньої доби відмічав наростаючу слабість, головокружіння. Зранку, встаючи з ліжка, на декілька секунд втратив свідомість, після чого була блювота у вигляді „кавової гущі” і „дьогтьоподібний” стілець (мелена). Ймовірний діагноз і тактика лікування.
А. Шлунково-кишкова кровотеча. Термінова госпіталізація хворого в хірургічний стаціонар де і буде визначена подальша тактика лікування.
В. Кровотеча з варикознорозширених вен стравоходу. Негайна операція
С. Кровотеча з пухлини товстої кишки. Застосування медикаментозної гемостатичної терапії.
D. Шлунково-кишкова кровотеча. Переливання сольових та колоїдних кровозамінників
Е. Шлунково-кишкова кровотеча. Встановлення зонду Блекмора.

7. Хворому, якому з ранку була виконана операція з приводу післяопераційної вентральної грижі в 17.00 пов(язка на рані сильно промокла кров(ю. Місцево застосовані на протязі години мішечки з льодом та піском ефекту не дали. Які ускладнення в ранньому післяопераційному періоді виникли у хворого. Ваша подальша тактика
А. У хворого виникла рання вторинна кровотеча. Потрібно в операційній провести ревізію рани та провести остаточну зупинку кровотечі.
В. У хворого капілярна кровотеча. Продовжувати застосовувати мішечки з льодом.
С. У хворого венозна кровотеча. Необхідно застосувати гемостатичну терапію.
D. У хворого виникла вторинна кровотеча. Необхідно застосувати гемостатичну терапію.
Е. У хворого виникла вторинна кровотеча. Необхідно застосувати гемостатичну терапію при неефективності якої провести остаточну зупинку кровотечі.

8. У хворого після травми виник біль і припухлість 5х4х5 см в області середньої третини гомілки. Шкіра над припухлістю синюшна. Відмічається болючість і флюктуація. Ваш діагноз. Яку першу медичну допомогу ви надасте постраждалому. Ваші рекомендації?
А. Підшкірна гематома. Необхідно виконати пункцію з евакуацією крові.
В. У хворого підшкірна гематома. Необхідно накласти гіпсову лонгету.
С. У хворого підшкірна гематома. Необхідно накласти давлячу пов(язку на гомілку. Рекомендувати місцево мішечки з льодом, спокій для кінцівки. Консультація хірурга.
D. У хворого підшкірна гематома. Необхідно накласти давлячу пов(язку на гомілку. Негайне хірургічне втручання.
Е. У хворого підшкірна гематома. Необхідно накласти давлячу пов(язку на гомілку. Виконати пункцію гематоми.

9. У хворого, 17 років, скарги на біль в лівому колінному суглобі після отримання травми. Рухи в суглобі обмежені. Суглоб має кульковидну форму. Спостерігається баллотування надколінника. На рентгенограмі пошкодження кісток не виявлено. Ваш діагноз і лікувальні заходи?
А. У хворого наявний гемартроз лівого колінного суглобу необхідно виконати пункцію суглоба. Накласти давлячу пов(язку, імобілізувати кінцівку і застосувати мішечки з льодом.
В. У хворого наявна гематома в області лівого колінного суглобу необхідно виконати пункцію гематоми. Накласти давлячу пов(язку, імобілізувати кінцівку і застосувати мішечки з льодом.
С. У хворого гематома гомілки. Необхідне термінове оперативне втручання.
D. У хворого наявний гематома в області лівого колінного суглобу необхідно виконати оперативне втручання. Накласти давлячу пов(язку, імобілізувати кінцівку і застосувати мішечки з льодом
Е. У хворого наявний гемартроз лівого колінного суглобу необхідно виконати термінове оперативне втручання. Накласти давлячу пов(язку, імобілізувати кінцівку і застосувати мішечки з льодом

10. В клініку поступив хворий з закритою травмою черева. В результаті екстреної операції встановлений розрив передньої поверхні правої долі печінки 6х3х4 см. Гемоперитоніум 1,5 л. Як виконати остаточну зупинку кровотечі, що робити з кров(ю, яка вилилась в черевну порожнину
А. Зашити печінку П-подібними швами. Виконати реінфузію крові.
В. Зашити печінку П-подібними швами. Евакуювати кров з черевної порожнини.
С. Застосувати діатермокоагуляцію печінки. Виконати реінфузію крові
D. Накласти турнікет на гепатодуоденальну зв(язку. Виконати реінфузію крові.
Е. Зашити печінку П-подібними швами. Взяти кров для біохімічних досліджень.


Тема 4 Загальна та місцева анестезія. Шок. Терапія шоку
Ситуаційні задачі
Задача № 1 Жінка, 45 років, скаржиться на сильну загальну слабкість, задишку, серцебиття, на ногах набряки, збільшення розмірів живота. При огляді: стан тяжкий, частота дихання 32 за хвилину, ціаноз обличчя, губ, набряки на ногах попереку. Асцит, набряк передньої черевної стінки. Пульс-124 ударів на хвилину, АТ-150/90 мм.рт.ст. Печінка збільшена. Загальні білки крові -70 г/л. Яка провідна ланка патогенезу набряку у хворого?
Підвищення проникливості судинної стінки
Підвищення гідростатичного тиску крові в капілярах
Підвищення онкотичного тиску міжклитинної рідини
Гіпопротеїнемія
Порушення лімфовідтоку
Задача№2 У постраждалої з синдромом тривалого роздавлювання спостерігається головний біль, блювота, бридикардія, гіпотензія, олігурія; сеча лаково-червоного кольору. Яка найбільш імовірна причина привела до порушення функції нирок у даному випадку?
Токсемія.
Пониження кров'яного тиску.
Дегідратація.
Гемоліз еритроцитів.
Рабдоміоліз, осідання міоглобіну в ниркових канальцях.
Задача№3 У хворого в стані шоку в результаті крововтрати переливання крові в обсязі крововтрати не привело до підаищення артеріального тиску. Чому в торпиднії фазі шоку не завжди ефективне переливання крові кровозамінників?
Загальмовано центральну нервову систему
Розвилася гиперпротеинемия
Системне збільшення проникності обмінних судин
Має місце гемоделюция
Має місце спазм резистивных судин
Задача № 4 Чоловік 25 років, потупив у лікарню через одну годину після автомобільної катастрофи. Картина гострого стресу без розповсюджених пошкоджень. Яка із перелічених змін формених елементів крові буде найбільш характерною для цього стану?
Еозинопенія
Еритропенія
Моноцитопенія
Лейкопенія
Нейтропенія
Задача № 5 У клініку доставили пацієнта 45 років з масивною крововтратою внаслідок автодорожнї травми. Пульс 110 уд/хв., частота дихання-22 за 2 хв., АТ -100/60 мм рт.ст. Яка зміна крові із перелічених буде найбільш характерною чере 1 годину після крововтрати?
Гіпопротеінемія
Еритропенія
Лейкопенія
Гіповолемія
Гіпохромія еритроцитів
Задача № 6
Хворий з діагностованим стороннім тілом стравоходу (металевий зубний протез на рівні другого фізіологічного звуження стравоходу). Потребує негайної езофагоскопії. Під яким знеболюванням, може бути виконана ця маніпуляція ? Який анестетик має бути застосований ?

Задача №7

У хворого мається ліпома правого плеча розмірами 3х3х4 см. Під яким знеболюванням може бути виконана операція ? Який анестетик може бути застосований?

Задача №8
Хвора, 18 років страждає на врослий ніготь І пальця прової ступні, яка анестезія повина бути використана для операції ? Який анестетик може бути використаний ?

Тема 5 Рани. Визначення. Класифікація. Рановий процес. Опіки. Відмороження. Електротравма. Пошкодження м’яких тканин . Переломи та вивихи.
Ситуаційні задачі
До лікаря-травматолога в поліклініку звернулася потерпіла середнього віку зі скаргами на біль в правому суглобі, яка з’явилася у неї після падіння на бік. При клінічному огляді пацієнтки лікар поставив діагноз: Закритий перелом плечової кістки зправа? Вивих правого плеча? Який метод додатковий дослідження Ви призначити з метою верифікації діагнозу?
Відповідь: Рентгенографію правого плечового суглобу в двох проекціях.
2. У потерпілої забійні рани передпліччя, деформація в ділянці зап’ястка; скаржиться на сильний біль і неможливість рухати травмованою кінцівкою. Як слід накласти пов’язку потерпілій?
3. Впродовж 2 діб після іммобілізації кінцівки гіпсовою циркулярною пов’язкою пацієнт скаржиться на наростанню болю в кінцівці, відчуття затерпання. Які ускладнення могли виникнути в даній ситуації, яка допомога?
4. Через 2 тижні після накладення безпідкладкової циркулярної гіпсової пов’язки на гомілку хворий поскаржився на біль в ділянці гомілковостопного суглобу. При огляді виявлено набряк, синюшність шкіри. Яке ускладнення виникло? Що спричинило дане ускладнення?

5. Потерпілого доставлено у тяжкому стані, без свідомості. Встановлено, що хворий торкнувся рукою оголеного дроту і протягом 5 хв знаходився під дією змінного електричного струму напругою 220В. Об’єктивно: АТ 90/50 мм рт.ст., пульс 60 ударів на хвилину і аритмічний. На правій кисті та на правій ступні ділянки некрозу шкіри. Який попередній діагноз ?
6. У хворого при огляді опіки 1 ступеню правої кінцівки, голови, шиї, груді та живота. Яка площа опікової поверхні і прогноз?
Відповідь: 36%, благо приємний.
7. На прийом до лікаря звернувся робітник у якого мається електроопір поверхні лівої кісті. Ділянка обвуглення 6*7 см. Ваша лікувальна тактика?
Відповідь: накладання асептичної пов'язки з послідуючим лікуванням некрозу, боротьба з електрошоковим станом.
8.У хворого відмороження обох стоп 1111Ж ступеню. Чи потрібно занурювати ноги в воду і якої температури вона повинна бути?
Відповідь: ні, необхідно проводити місцеве лікування некротичних ран в наслідок відмороження.
9.У хворого клінічна картина опікового шоку, торпідна фаза. Ваша лікувальна тактика і прогноз?
Відповідь: знеболюючи засоби, дезінтоксикаційна терапія, сечогінні препарати, серцеві препарати,корекція білкового і електролітного порушення тощо.
10.Бригада швидкої медичної допомоги прибула на місто ДТП. При огляді потерпілого молодого віку лікар поставив попередній діагноз: Закритий перелом правої стегнової кістки. Травматичний шок 2 ст. В якому обсязі на Ваш погляд треба надати першу медичну допомогу потерпілому?
Відповідь: Ввести розчин промедолу 1%, в/в ввести розчин реополіглюкіну 400 мл, накласти шину Дітерікса, в лежачому положенні госпіталізувати потерпілого в травматологічне відділення.
11. В поліклініку до лікаря-хірурга звернулась пацієнтка похилого віку зі скаргами на біль в ділянці променево-зап’ястного суглобу правої руки, неможливість порухати кістю, набряк тканин.Зі слів пацієнтки впала на витянуту руку добуту тому. При клінічному огляді постраждалої в ділянці променево-зап’ястного суглобу відмічається штикоподібна деформація суглобу, при пальпації тканин вище суглобової щілини, а також відмічається симптом “крепітації”. Який діагноз Ви поставите?Яке дододаткове обстеження потрібно провести ? Яке лікування показане пацієнтці ?
Відповідь: Закритий перелом правої променевої кістки в “типовому місті”. Необхідно виконати рентгенографію в 2-х проекціях. При необхідності закрита репозиція та іммобілізація гіпсовою лонгетою.

Тема 6 Гострі гнійні захворювання м’яких тканин: абсцес, флегмона, фурункул, карбункул, гідраденіт, бешиха, лімфаденіт, лімфангоїт, мастит, парапроктит. Гострий гематогенний остеомієліт.
Ситуаційні задачі
Завдання №1
Хворий М. 27 років, звернувся із скаргами на болі, набряки і почервоніння верхньої губи. Хворіє 3 доби, не звертався за допомогою.
Місцево: набряк верхньої губи, шкіра гіперемована, при пальпації біль, в центрі покрасніння пустула.
Ан. Крові – лейкоцити 9100, ШОЕ – 14 млн/час.
Ан. Сечі – без патології.
а.) Ваш діагноз;
б.) Лікувальна тактика;
- Еталон відповіді: а) фурункул верхньої губи; б) госпіталізація: строгий ліжковий режим і антибіотикотерапія; в) по показаннях – оперативне лікування.

Завдання №2
У хворого 20 років після загального переохолодження на задній поверхні шиї з'явився болючий інфільтрат 4 на 5 см, шкіра з декількама ділянками омертвіння в центрі, почервоніння на значному протязі.
Температура тіла 37,4
а.) Ваш діагноз
б.) Лікувальна тактика
Еталон відповіді: а.) карбункул;
б.) операція з висіченням некротичної тканини;

Завдання №3
У хворого 30 років на протязі тривалого часу на різних ділянках шкіри періодично утворюються поодиночні фурункули, які спочатку заживають, а потім ч/з деякий час з'являються знов.
а.) Ваш діагноз; б.) Які зовнішні фактори сприяють виникненню захворювання?
Еталон відповіді: а.) фурункульоз; б.) переохолодження, авітаміноз.

Завдання №4
У хворого М. раптово, на значній поверхні правої гомілки з'явилась яскрава гіперемія з чіткими контурами, біль, на окремих ділянках в зоні почервоніння є епідермальні міхурці із серозним ексудатом. Температура 39.0, озноб.
а.) Діагноз?
б.) Лікувальна тактика;
Еталон відповіді: а.) бешиха гомілки; б.) антибактеріальна терапія;

Тема 7 Гостра анаеробна і специфічна хірургічна інфекція. Газова гангрена. Правець. Дифтерія ран. Сибірська виразка. Хронічна специфічна хірургічна інфекція. Хронічний туберкульоз, актиномікоз, сифіліс.
Ситуаційні задачі
Жінка 46 р. поступила до хірургічного відділення зі скаргами на гострий нестерпний біль, відчуття розпирання в ділянці правої нижньої кінцівки, підвищення температури до 38о С.
Місцево. У хворої на задній поверхні в середній 1/3 правої гомілки рвана рана. Із ранового отвору пролабує м’язова тканина сірого кольору, що нагадує варене м'ясо. Права гомілка набрякла, при пальпації визначається симптом крепітації пухирців газу. Дистальніше рани кінцівка тепла.
Ваш діагноз
Тактика лікування
Еталон відповіді: а) Газова флегмона, b) Висічення некротичних тканин, лампасне розсічення тканин, зрошування ран окислювачем, масивна антибіотикотерапія.
Жінка 55 р. поступила до хірургічного відділення зі скаргами на гострий нестерпний біль, відчуття розпирання в ділянці правої нижньої кінцівки, підвищення температури до 38о С.
Місцево. У хворої на задній поверхні в середній 1/3 правої гомілки рвана рана. Із ранового отвору пролабує м’язова тканина сірого кольору, що нагадує варене м'ясо. Права гомілка набрякла, при пальпації визначається симптом крепітації пухирців газу. Відсутня чутливість та рухальна функція дистальних відділів кінцівки. Дистальні відділи кінцівки холодні, пульсація судин відсутня.
Ваш діагноз
Тактика лікування
Еталон відповіді: а) Газова гангрена, b) гільйотинна ампутація стегна, зрошування ран окислювачем, масивна антибіотикотерапія.
Хворий Г, 45 років. Займається випасанням овець. Вважає себе хворим напротязі 7 днів. На тильній ділянці кисті спочатку з’явився невеликий червоний вузлик, який згодом перетворився на пухирчик з голубовато-розовим вмістом, безболісний. На даний момент відмічається виражений набряк оточуючих тканин, в центрі якого - товстий твердий струп чорного кольору. Який діагноз?
Ваш діагноз
Тактика лікування
Еталон відповіді: а) Сибірська виразка, b) специфічне лікування
Хвора 49 років робітниця сільського господарства. Під час роботи у полі отримала травму в ділянці правої стопи. За медичною допомогою не зверталась. Займалась самолікуванням. На 15 добу стан хворої погіршився. З’явилися та почали швидко наростати клоніко-тонічні судоми з порушенням дихання, підвищилась температура до 40 єС. Вкажіть найбільш ймовірний діагноз.
Ваш діагноз
Тактика лікування
Еталон відповіді: а) Правець, b) Неспецифічне лікування: хірургічна обробка рани, антибіотикотерапія, протисудомна терапія. Специфічне лікування: введення протиправцевого людського імуноглобуліну, введення конячої протиправцевої сироватки, введення міорелаксантів
У працівника ферми на тильній поверхні кисті з’явився невеликий, безболісний вузлик з геморагічною пустулою. Спостерігається місцевий свербіж і набряк.
Яке захворювання можна запідозрити ?
Яка тактика лікування?
Еталон відповіді: а) карбункул сибірської виразки, b) специфічне лікування.
Хворий 45 років звернувся до хірурга зі скаргами на гнійну рану в ділянці передпліччя. При огляді в рані виявили сiрі та сiро-жовтіплiвки, якi важко знiмаються.
Ваш діагноз
Тактика лікування
Еталон відповіді: а) Дифтерія рани, b) Специфічне лікування. Введення протидифтерiйної сироватки
. Робітник сільського господарства поранив руку гострим предметом забрудненим землею. Які профілактичні заходи необхідно вжити для профілактики правця ?
Еталон відповіді: Первинна хірургічна обробка ран, антибіотикотерапія. Введення правцевого анатоксину. Введення протиправцевої сироватки
Хвора 75 років звернулась зі скаргами на розпираючий біль в рані, відчуття тиску пов’язки, загальну слабкість, зменшення ексудації з рани. Хвора отримала травму брудним предметом, займалась самолікуванням. Об’єктивно в ділянці правої гомілки рвана рана. Навколо спостерігається різкий набряк тканини. З рани пролабують м’язи, які мають сірий колір (вигляд вареного м”яса). При пальпації в тканинах навколо рани на значному обсязі відчувається крепітація /хрустіння/ газу.
Ваш діагноз
Тактика лікування
Еталон відповіді: а) Газова флегмона, b) Висічення некротичних тканин, лампасне розсічення тканин, зрошування ран окислювачем, масивна антибіотикотерапія.
Чоловік 58 р. звернувся до хірурга зі скаргами на гострий нестерпний біль, відчуття розпирання в ділянці правої нижньої кінцівки, підвищення температури до 38о С.
Місцево. У хворого в середній 1/3 правого стегна розчавлена ран. Із ранового отвору пролабує м’язова тканина сірого кольору, що нагадує варене м'ясо. Права гомілка набрякла, при пальпації визначається симптом крепітації пухирців газу. Відсутня чутливість та рухальна функція дистальних відділів кінцівки. Дистальні відділи кінцівки холодні, пульсація судин відсутня.
Ваш діагноз
Як можна було б запобігти даного ускладнення
Принцип хірургічного лікування даного захворювання
Еталон відповіді: а) Газова гангрена, b) первинна хірургічна обробка рани, c) Видалення некротичних тканин, широке розсічення тканин.
. Хворий 32 років робітник на заводі. Під час роботи отримав травму в ділянці правого передпліччя. За медичною допомогою не звертався. Займався самолікуванням. В рані зявились тягнучі болі, подьоргування прилеглих м’язів. Підвищилась реакція хворого на зовнішнє подразнення. Хворий відмічає відчуття напруженості й утруднення при відкриванні рота.
Ваш діагноз
Яка етіологія даного захворювання?
В чому полягає специфічна профілактика правця?
Еталон відповіді: а) Правець, b) Cl.tetani, с) Введення правцевого анатоксину. Введення протиправцевої сироватки
.Хворий 25 років поступив до хірургічного відділення з різаною раною лівої стопи.
Які специфічні інфекційні ускладнення можуть приєднатись?
Методи профілактики.
Еталон відповіді:а) правець, b)специфічні та неспецифічні методи профілактики.


Тема 8 Загальна гнійна інфекція. SIRS. Сепсис
Ситуаційні задачі
Тести:
1. Для первинног вогнища при сепсісу характерно наявність слідуючих ознак:
А) “сочні” грануляції та краєва епітелізація;
Б) обільне гнійне віділення;
В) сильний набряк країв рани;
Г) кволі грануляції;
Д) сильний набряк країв рани, кволі грануляції.

2. До заходів, які рекомендовані при сепсису, відносяться все перелічене, крім:
А) вскриття гнійного вогнища;
Б) обмеження введення рідини;
В) внутрім’язеве введення антибіотиків;
Г) переливання крові;
Д) введення вітамінів.

3. До ускладнень сепсису відносяться всі перелічені, крім:
А) септичні кровотечі;
Б) тромбоемболії артерій ніг або внутрішніх органів;
В) асцит, анасарка;
Г) септичний ендокардіт;
Д) пневмонії.

4. Задача
Хвора С., 22 роки, скаржиться на слабкість, озноби, постійну високу температуру тіла (38 – 40 єС), ниючі болі в низу живота, кров'янисті виділення з піхви. При розпитування встановлено, що 8 діб тому хвора перенесла кримінальний аборт. Стан почав прогресивно погіршуватися з другого дня. По допомогу не зверталася. При огляді на момент госпіталізації: стан важкий, шкіра бліда, обличчя землистого відтінку, склери іктеричні. Пульс - 121 удари за хвилину, ритмічний, слабого наповнення. Язик сухий, обкладений. Живіт м'який, болючий над лоном і в клубових ділянках. Симптоми подразнення очеревини сумнівні. Сформулюйте діагноз, вкажіть об'єм необхідних діагностично-лікувальних заходів.

5.Задача
Хворому К., 72 років, проведена ампутація на рівні середньої третини правого стегна з приводу вологої діабетичної гангрени правої стопи. На четверту добу у зв'язку з нагноєнням шви було зняти, краї рани розведені, проведені марлеві тампони з метою дренування. На протязі наступних 10 діб гнійні виділення з рани припинилися, грануляції в'ялі, бліді, відмічається набряк культі. Загальний стан хворого важкий, загальмований. Шкіра сіро-землиста, склери іктеричні. Температура тіла утримується на рівні 39 - 40 єС. Пульс - 130 ударів за хвилину, слабого наповнення. Тахіпное. Край печінки виступає в правому підребер'ї на 4 см. Добовий діурез 300 – 400 мл. Сформулюйте діагноз, вкажіть об'єм необхідних діагностичних заходів.

6. Задача
Хворий, 36 років, з карбункулом шиї звернувся за допомогою на 6-й день від початку захворювання. Об”єктивно: загальний стан важкий. Пульс 120 в 1 хв., AT - 90/60 мм т.ст.. Температура тіла 39оС. Хворий млявий, загальмований. На задній поверхні шиї визначається запальний інфільтрат розміром 10х8 см із численними отворами, з яких виділяється гній. Загальний аналіз крові: ер - 2,8.1012/л, Нв- 92 г/л, л-3,6.109/л, Ю- 2, П-38, С- 45, Л-9, М-6. Про яке ускладнення йде мова?

7. Задача
Хворий М., 43 років, поступив з клінікою ішиоректального парапроктиту. На 12 добу лікування стан хворого різко погіршився, начав зростати рівень інтоксикації та печінкової недостатності, на УЗД в печінці визначається гідрофільне утворення. Температура тіла гектична, Л-19,6х109/л, Ер.-3,0х1012/л, Нв-98 г/л, АТ 100/60 мм рт.ст. Назвіть чим ускладнився перебіг захворювання?

8. Задача
Хворий, 53 років, поступив в клініку з районної лікарні, де 5 днів тому лінійним розрізом був розкритий карбункул спини. В післяопераційному періоді стан залишався важким. Констатовано тахіпное, тахікардія, лейкоцитоз, гіпертермія. При бактеріологічному обстеженні крові виділений гемолітичний стрептокок. Ваш діагноз?

9. За клінічним перебігом виділяють: _____________, гострий, підгострий і хронічний сепсис.
10. За наявності первинного вогнища сепсис називається вторинним, а при його відсутності ______________.

Грибковий сепсис протікає звичайно з явищами важкого _____________. 11. Головним клінічним проявом гострого сепсису є виражена _____________.
12. Для діагностики сепсису гемокультура досліджується в період _______________ Температури тіла.
Тема 9 Змертвіння. Некроз. Гангрена. Виразки. Нориці
Ситуаційні задачі
Хворий 75 років поступив зі скаргами сильні ішемічні болі в правій нижній кінцівці. Об’єктивно: кінцівка бліда, холодна на дотик, пульс на підколінній артерії та артеріях правої стопи не виявлено, пульс на стегновій артерії пальпується з обох сторін.
Який діагноз?
Які методи обстеження слід виконати?
Яка лікувальна тактика?
Еталони а) Тромбоз підколінної артерії, b) дуплексне сканування судин нижніх кінцівок, c) тромбектомія
Хворий 73 років поступив зі скаргами на болі в нижніх кінцівках, що підсилюются при ходьбі, та на наявність дефекту шкіри в нижній третині гомілки біля 2 см в діаметрі круглої форми, із щільними нерівними краями, покриті в’ялими блідими грануляціями. Нижні кінцівки холодні, пульсація ослаблена.
Який діагноз?
Які додаткові методи обстеження слід виконати?
Яка тактика лікування?
Еталони: а) Облітеруючий атеросклероз судин нижніхкінцівок. Атеросклеротична виразка, b) дуплексне сканування судин нижніх кінцівок, c) лікування облітеруючого атеросклерозу судин нижніх кінцівок.
Хвора 46 років поступила зі скагами на наявність дефекту шкіри по медіальні поверхні нижньої третини лівої гмілки. У хворої дефект шкіри біля 5 см в діаметрі, шкіра навколо дефекту темного кольору, щільна. Хвора хворіє на варикозну хворобу нижніх кінцівок напротязі 10 років.
Який діагноз?
Які додаткові методи обстеження слід виконати?
Яка тактика лікування?
Еталони а) Варикозна хвороба нижніх кінцівок, варикозно-трофічна виразка, b) дуплексне сканування судин нижніх кінцівок, c) сафенектомія.

У хворого дефект шкіри в області правої гомілки, покритий вялими грануляціями.
Що в першу чергу необхідно зробити для успішного лікування цього хворого?
Еталони а) Визначити причину виникнення дефекту.
Хворий 35 років поступив зі скаргами на наявність отвору в області промежини 4 см від анального отвору, з якого виділяється слиз, періодично гній. 6 міс тому хворий переніс операцію: розкриття гострого парапроктиту.
Який діагноз?
Які додаткові методи обстеження слід виконати?
Яка тактика лікування?
Еталони а) Хронічний парапроктит, параректальна нориця, b) ректороманоскопія, фістулографія, c) висічення параректальної нориці.
Хворий 43 років поступив зі скаргами на наявність отвору в ділянці післяопераційної рани, виділення гною та періодичне відходження лігатур через цей отвір. По ходу післяопераційної рани пальпується інфільтрат.
Який діагноз?
Які додаткові методи обстеження слід виконати?
Яка тактика лікування?
Еталони а) Лігатурна нориця, b) УЗД, фістулографія c) видалення лігатур
Хворий 56 років прооперований з приводу раку прямої кишки. Виконано операцію Гартмана з виведенням кінцевої сигмостоми.
Який вид нориці у хворого?
Чи може дана нориця закритись самостійно і чому?
Еталони а) штучна, повна. губовидна нориця, b) Ні, такий вид нориці самостійно не закривається
Хвора 55 років поступила з клінікою кишкової непрохідності. Під час операції виявлено, що причиною непрохідності став жовчний конкремент біля 4 см в діаметрі, який перекрив просвіт тонкої кишки.
Яким чином міг потрапити жовчний конкремент в тонкий кишківник?
Який діагноз?
Яка тактика лікування?
Еталони а) Через біліодигестивну норицю, b) Гостра обтураційна кишкова непрохідність, внутрішня холецисто-дуоденальна нориця c) ентеротомія, видалення конкременту.
Хвора 77 років поступила зі скаргами на болі в ділянці лівої нижньої кінцівки. При обстеженні у хворої варикозна хвороба нижних кінцівок, флеботромбоз підшкірної вени лівої нижньої кінцівки з флотацією верхівки ромбу. У хворої раптово зявилась задишка, втрата свідомості. Об’єктивно: у хворої тахіпное, гіпотонія, синюшність голови та шиї.
Яке ускладнення виникло у хворої?
Яка тактика лікування?
Еталони а) Тромбемболія легеневої артерії, b) Тромболізис, тромбектомія
Хвора 79 років 1 тиждень тому перенесла гостре порушення мозкового кровообігу. Хвора загальмована. Самостійно не рухається. 2 місяць тому виявлено рани в ділянці крижової кістки та лопаток з некротичними тканинами на дні ран.
Який діагноз?
Який метод лікування?
Еталон а) пролежини спини, b) Покращення догляду за хворим, некректомія.
Хворий 58 років поступив зі скаргами на болі на внутрішній поверхні правого стегна, виражений набряк правої нижньої кінцівки. Об’єктивно нижня кінцівка синюшна, набрякла з підсиленим венозним малюнком, тепла на дотик.
Який діагноз?
Які додаткові методи обстеження слід виконати?
Яка тактика лікування?
Еталони а) Гострий тромбоз стегнової вени, b) дуплексне сканування судин нижніх кінцівок, c) системний тромболізис

Тема 10 Основи клінічної онкології
Ситуаційні задачі
Задача №1
В клініку поступив хворий з діагнозом:Пухлина черевної порожнини. Із анамнезу відомо, що на протязі останнього року турбує закріп, а в останні 3-4 місяці при акті випорожнення став замічати в калі примісь крові і слизь. Погіршилось самопочуття, зменшився апетит, втратив вагу тіла на 4 кг. При обстеженні хірургом в поліклініці було знайдено ущільнення в лівій мезогастральній ділянці, дещо болюче, рухливе.
Які додаткові відомості можуть мати суттєве значення для постановки діагнозу?
А. Чи мало місце, що закріп змінювався послабленням випорожнень:
B. Які захворювання органів черевної порожнини відмічалися раніше
C. Чи були онкохворі в родині;
Д. Чи мало місце підвищення температури на протязі останніх 3-4 місяців; е. Чи мало місце порушення сечовипускання.
Задача №2
В клініку поступив хворий з діагнозом:
Пухлина черевної порожнини. Із анамнезу відомо, що на протязі останнього року турбує закріп, а в останні 3-4 місяці при акті випорожнення став замічати в калі примісь крові і слизь. Погіршилось самопочутгя, зменшився апетит, втратив вагу тіла на 4 кг. При обстеженні хірургом в поліклініці було знайдено ущільнення в лівій мезогастральній ділянці, дещо болюче, рухливе.
Яке дослідження буде найбільш інформативним для постановки діагнозу?
a. Пальцеве дослідження прямої кишки;
B. Фіброколоноскопія;
C. Загальний аналіз крові;
Д. Біохімічні дослідження крові; е. УЗД печінки.
Задача №3
Хворий, 60 років, оперований з приводу рака печінкового кута ободової кишки.
При ревізії органів живота знайдено: пухлина розміром 12 см, проростає всі шари стінки кишки з інфільтрацією в заочеревинний простір, наявність метастазів в печінці. Клініка часткової кишкової непрохідності.
Визначить діагноз опухольового процесу по міжнародній класифікації.
a. T4N3m,P4;
B. t3n2m,p2;
C.t2n2m0p3;
Д. t4n1m1p2; е. TN3MP4.
Задача №4
Хворий, 60 років, оперований з приводу рака печінкового кута ободової кишки.
При ревізії органів живота знайдено: пухлина розміром 12 см, пророс лє всі шари стінки кишки з інфільтрацією в заосеревинний простір, наявність метастазів в печінці. Клініка часткової кишкової непрохідності.
Яке лікування показано хворому?
a. Хіміотерапія;
B. Променева терапія;
C. Гормонотерапія;
Д. Паліативна операція;
е. Хіміотерапія + променева терапія.
Задача №5
Хворий, 60 років, оперований з приводу рака печінкового куга ободової кишки.
При ревізії органів живота знайдено: пухлина розміром 12 см, проростає всі шари стінки кишки з інфільтрацією в заосеревинний простір, наявність метастазів в печінці. Клініка часткової кишкової непрохідності.
Яка стадія опухольового процесу у хворого?
A. І а;
B. І б;
C. II;
Д. ПІ; Е. IV.
Задача №6
При ревізії органів черевної порожнини під час операції знайдено, що в вихідному відділі ободової кишки має місце пухлина розміром 5x6 см, яка циркулярно звужує просвіт кишки, проростає шара її стінки, лімфатичні вузли по ходу судин розміром 0,5 см, м'які, віддалені метостази не знайдені.
Ваш інтраопераційний діагноз?
A. T3N2M0P4;
B. T2N, М, Р3; C.TsN.MqP^ Д. T3N3MP3; Е. Т3 N2M,P4. Задача №7
При ревізії органів черевної порожнини під час операції знайдено, що в вихідному відділі ободової кишки має місце пухлина розміром 5 х 6 см, яка циркулярно звужує просвіт кишки, проростає шара її стінки, лімфатичні вузли по ходу судин розміром 0,5 см, м'які, віддалені метостази не знайдені.
Яке лікування показано хворому?
A. Променева терапія;
B. Хіміотерапія;
C. Радикальна операція + хіміотерапія; Д. Паліативна операція;
Е. Паліативна операція + променева терапія.
Задача №8
На амбулаторному прийомі лікар прийняв хвору 48 років. У хворої є виписка з наступним заключенням: «при ректороманоскопії на відстані 30 см знайдено пухлину і проведена біопсія останньої. При гістологічному дослідженні встановлено - аденокарцинома»
Якому обстеженню підлягає хвора перед операцією, крім:
A. Зібрати повний анамнез захворювання;
B. Біохімічні дослідження крові;
C. Загальний аналіз крові і сечі; Д. УЗД печінки;
Е. Пальцове дослідження прямої кишки.
Задача №9
В порядку швидкої допомоги в стаціонар поступив хворий 66 років із скаргами на переймоподібний біль по всьому животу, більше зліва, відсутність випорожнень на протязі 3-4 діб, погано відходять гази. Температура тіла 37,6°. На протязі останніх 3-х місяців знижений апетит, схуд на 5 кг. Випорожнення змінного характеру - закріп змінюється послабленням, інколи при акті випорожнень відмічається крів і слизь. Ваш діагноз?
A. Копроситаз;
B. Коліт;
C. Перітоніт;
Д. Опухольова товстокишечна непрохідність; Е. Апендикулярний інфільтрат.
Задача №10
Хвора 60 років скаржиться на „мокнуття" в ділянці соска лівої $алози, деформацію в ділянці соска. Рік тому замітила коронку в ділянці соска лівої залози. Стан хворої задовільний, тони серця ясні, ритм правильний. АГ і40 70 мм рт. ст. в легенях везикулярне дихання. Живіт м який, печінка не збільшена.
В ділянці соска лівої молочної залози участки тріщин і мокнуча поверхня. Сосок лівої молочної залози згладжений, патологічне утворення в молочній залозі не визначається, реґіонарні лімфовузли не збільшені. Які обстеження необхідно зробити для уточнення діагнозу?
A. УЗД молочної залози;
B. Мамографію;
C. Цитологічне дослідження;
Д. Рентгенографію органів грудної клітки; Е. УЗД- печінки.

Задача №11
Хвора 68 років, звернулась в поліклініку з приводу пухлиноподібного утворення в лівій молочній залозі, помірно болюче при обмацуванні.
Стан хворої задовільний. Ритм серця правильний. AT 190/100мм рт ст. В легенях везикулярне дихання. Живіт без особливостей змін з боку кістково-м"язевого апарату немає.
Місцево-ліва молочна залоза менше правої, рівень знаходження її вище чим правої залози. Деформація, втяження в ділянці верхнєзовнішнього квадранту зліва. Там же пальпується затвердіння 4 х 5см, без чітких меж щільної консистенції. В лівій пахвовій ділянці - твердий лімфовузол діаметром до 1,5см. Патологічних змін з боку правої молочної залози немає А-з крові: І Ів - 120г/л, ер. - 4,5 х 1012/л, Л - 6,0 х 109/л. РЗЕ - 32 мм/год
Для постановки діагноза необхідно провести дослідження, крім:
A. Консультація онколога;
B. Мамографія лівої молочної залози; С.УЗД дослідження залози;
Д. Пункційна біопсія пухлини;
Е. Рентгенографія органів черевної порожнини.

Задача 12
Жінка 38 років. При флюрографічному дослідженні молочних залоз встановлена тінь в лівій молочній залозі. Проведена мамографія, на мамограммі в верхньо-зовнішньому квадранті лівої молочної залози визначається зірчаста тінь 0,5см, участки накопичення мікрокальцінатів. Лімфовузли не змінені. Паленнаторно в правій молочній залозі патологічні утворення не визначаються.
Який діагноз можна поставити?
A. Фіброма лівої молочної залози?
B. Хронічний мастит лівої молочної залози;
C. Рак лівої молочної залози (непальпуючий); Д. Кіста лівої молочної залози;
Е. Туберкульоз лівої молочної залози.
Задача №13
Хворий 62 роки скаржиться на біль за грудиною, погане проходження твердої і рідкої їжі, неприємний запах з рота, підвищене виділення слини, схуднення на 15 кг за 2 місяці. Апетит збережений. Об'єктивно: риси обличчя загострені. Шкіра бліда з землистим відтінком, тургор її знижений. Печінка не збільшена. Нв-86 г/л. Реакція грегерсна позитивна. Яке захворювання зумовило дану клінічну картину?
A. Рубцева звуження стравоходу;
B. Доброякісна пухлина стравоходу; С.Хронічний неспецифічний коліт; Д. Ахалазія стравоход;
Е. Рак стравоходу. Задача№14
Хворий госпіталізований з діагнозом: кишкова непрохідність. Відмічає схуднення (12 кг за 2 місяці). Слабкість, періодично кров в калі. Яка причина непрохідності?
A. Спайкова хвороба;
B. Неспецифічний виразковий коліт;
C. Глистна інвазія; Д. Копроліти;
Е. Пухлина кишечника.

Задача №15
В поліклініку звернулась жінка 29 років зі скаргами на зміну шкіри соска лівої молочної залози у вигляді потемніння, яке супроводжується появою великої кількісті виразкувань у білясосковій ділянці, набряком молочної залози. Хворіє 3 місяці, раніше зверталась до дерматолога - лікування без позитивного ефекту. При обстеженні лівої пахвової ділянки визначається лімфатичний вузол до 1,5 см, щільної консистенції. Про яке захворювання можна думати"
A. Лімфома молочної залози;
B. Хронічний мастит;
C. Екзема соска;

Тема 11 Невідкладні стани
Ситуаційні задачі
Задача 1: Хворий похилого віку переніс полостну операцію на шлунку пять діб тому. Лікар дозволив хворому вставати з ліжка. Пересуваючись по корідору хірургічного відділення хворий раптово втратив свідомість і впав. При огляді пацієнта встановлено відсутність пульсу на сонних артеріях, зіниці не реагують на світло. Що трапилось з хворим? Перерахуйте заходи з надання невідкладної допомоги.
Задача 2: Хвора молодого віку перебувала в перев’язочній, в якій медсестра зробила перев’язку. Після закінчення перев’язки хвора піднялась з стола і пішла в палату. Раптово втратила свідомість. Пульс на сонних артеріях визначається, зіниці реагують на світло. Після того, як хвора прийшла до тями, в положенні лежачі пацієнтка відмічає посилення болі внизу живота та попереку, а при вставані хвора відмічає різку слабкість та повторне запаморочення. Ваші припущення. Перерахуйте заходи з надання невідкладної допомоги.
Задача 3: Хворому 76 років була проведена термінова операція на товстому кишечнику. Операція проводилась під наркозом. Операційна хірургічна бригада закінчила операцію накладанням останього шва. Лікарем – анестезіологом виявлено зупинка серцевої діяльності у пацієнта. Яка клінічна ситуація виникла? Які дії необхідно проводити лікарям?
Задача 4: В приймальне відділення лікарні по швидкій допомозі була доставлена молода людина, яка потрапила в ДТП. Під час доставки хворого в лікарню у пацієнта одноразово була клінічна смерть. Бригаді швидкої медичної допомоги вдалося хворого вивести із стану клінічної смерті. При огляді потерпілого бригадою реанімаційного відділення лікарні у хворого вдруге наступила клінічна смерть. Які заходи з надання невідкладної допомоги треба провести в данному випадку?
Задача 5: В палаті лікарем проводяться разом медсестрою реанімаційні заходи хворому, який перебуває в стані клінічної смерті. Які дії треба буде застосувати лікарю найближчі 30 хвилин, якщо пацієнт не вийде із стану клінічної смерті?
Задача 6: При проведенні реанімаційних заходів (закритого масажу серця, ШВЛ методом використання S-подібної трубки) хворому в реанімації не вдається вивести хворого із стану клінічної смерті. Які потрібно застосувати найбільш ефективні реанімаційні дії?
Задача 7: До лікаря на консультацію в хірургічне відділення приїхав чоловік 73 років, якому три місяца тому була виконана операція з приводу злоякісної пухлини товстої кишки. Мета огляду хворого було вирішення питання про виконання повторної операції. Після співбесіди з лікарем хворому раптово стало пагано. Відчув загальну слабкість, порушення гостроти зору, відчуття потемніння в очах. При огляді хворого відмічено блідність шкіри обличчя, холодність кістей рук на дотик. Пульс 60 ударів на 1 хв., А/Т 90 мм рт.ст. Що трапилось з хворим?
Задача 8: Під час проведення реанімації хворому, якій знаходиться в стані клінічної смерті, принято рішення виконати медікаментозну стимуляцію серцевої діяльності ( адреналін, кальція хлоріду, атропін ) на фоні закритого масажу серця. Який путь введення медікаментозних засобів на данний час є найбільш ефективним та раціональним для такої мети?
Задача 9: Хворий різько встав з ліжка після тривалого перебування в горізонтальному положенні і одразу біля ліжка впав, втративши свідомість. У хворого відмічено блідість шкіряних покровів, частий пульс, слабкого наповнення, дихання поверхневе. Що відбулося з хворим?
Задача 10: Хворому, який перебуває в реанімаційному відділенні проводиться лікування після перенесенної важкої операції на легенях. Під час спостереження за хворим в раньому післяопераційному періоді у пацієнта виявлена клінічна смерть. Хворому почали проводити реанімаційнй заходи у вигляді закритого масажу серця, медикаментозної стимуляції серцевої діяльності. На протязі 30 хвилин реанімація неефективна. Як діяти далі в проведенні реанімації хворого?
Задача 11: Під час проведення операції жінці виникла клініка клінічної смерті. Які дії повинні бути операційної бригади та лікаря-анестезіолога в данному клінічному випадку?
Задача 12: Під час транспортування хворого похилого віку після планової операції з приводу пахової грижі із операційної в палату виникли ознаки порушення гемодинаміки у вигляді колапсу. Хворий потребує проведення серцево-легеневої реанімації? Чому?

15

Приложенные файлы

  • doc 19030860
    Размер файла: 195 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий