Zavdannya dlya samostiynoyi roboti

Завдання для самостійної роботи
Задача № 1
Водій рейсового автобусу Петренко збив пішохода Буркуна, який переходив через проїжджу частину в неустановленому місці. Після одужання Буркун звернувся до автотранспортного підприємства (АТП), на балансі якого знаходився автобус, з вимогою відшкодування збитків. Проте директор АТП відмовився відшкодовувати Буркуну збитки, мотивуючи це тим, що по-перше, АТП не несе відповідальність за дії водіїв, по-друге, Буркун переходив проїжджу частину в неустановленому місці.
Чи виникли у даній ситуації цивільні правовідносини?

Задача № 2
У фотоательє «Силует» звернулася Симоненко з вимогою про вилучення з торговельної мережі художньої фотографії з її зображенням, відзначивши, що заперечує проти розповсюдження фотографії, бо вважає її невдалою. Як пояснив Симоненко її адвокат, відповідно до ст. 303 ЦК особисті папери, в тому числі фотографії фізичної особи є її приватною власністю. Ознайомлення з особистими паперами, їх використання, зокрема шляхом опублікування, допускаються лише за згодою фізичної особи, якій вони належать. Тому для розповсюдження фотографії необхідна її згода. Керівництво «Силует» відповіло, що воно має авторське право на художню фотографію з зображенням Симоненко. Остання позувала ательє за плату, отже, дала свою згоду на її тиражування. Відповідно до ст. 308 ЦК фотографія, як і будь-який інший художній твір, на якому зображено фізичну особу, може бути розповсюджена без її згоди. Якщо Симоненко хоче вилучити фотографію з продажу, вона зобов’язана відшкодувати фотоательє пов’язані з цим збитки.
Поясніть правила співвідношення загальних та спеціальних норм та вирішіть справу.

Задача № 3
Михайловій (15 років) було надано право на реєстрацію шлюбу, і вона зареєструвала шлюб з Бойченко. Але через рік Михайлова розірвала шлюб у зв’язку з грубим відношенням до неї чоловіка. Після розірвання шлюбу вона вирішила змінити місце проживання і переїхати зі своїм сином (1 рік) у інше місце. Михайлова продала дачу, яку подарував їй дідусь на весілля, для того, щоб купити у новому місці квартиру. Дідусь, дізнавшись про це, подав позов до суду про визнання договору купівлі-продажу недійсним, так як Михайлова – неповнолітня та не може здійснювати самостійно правочини з нерухомістю. Одночасно він вимагав призначити його піклувальником своєї онучки, а її зобов’язати проживати за місцем проживання піклувальника.
Яке рішення повинен винести суд?
Задача № 4
До юридичної клініки одного із університетів м. Харкова звернувся Н. Він розповів, що у зв’язку з тим, що його батько зловживає спиртними напоями між ними склалися неприязні стосунки. Н. хотів би змінити прізвище. Чи можливе це? І якщо можливо, то яка процедура зміни прізвища передбачена чинним законодавством України? Його також цікавило питання, яке прізвище він може обрати (будь-яке або тільки матері)? Крім того, юристам було задане питання, чи буде являтися Н. спадкоємцем батька після зміни прізвища (Н. є єдиною дитиною у сім’ї).
Дайте відповідь на поставлені питання?
Завдання:
1. Проаналізуйте прояв кожного принципу цивільного права у ЦК України (наведіть конкретні приклади).
2. Покажіть різницю між правами та обов’язками опікуна та піклувальника.
15

Приложенные файлы

  • doc 19037340
    Размер файла: 29 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий