Zavdannya 1

Завдання 1. Відредагуйтеречення, звертаючи особливу увагу на порушення словотвірних норм: Вчора я не ходив на каток і просидів дома весь день. Я так рахую, що ти рискуєш: а вдруг він зробить після перериву провірку? Я зупинився на обочині перед перехрестком. Хтось неожидано позвонив, що ТЮГ замінірований, і всіх евакуіровали звідти, так як опасалися, що він взірветься. Цього року були сплошні перебої зі снабжанням топлива, бо наші поставщики постоянно бастували. Я і сам догадався, що треба приміняти цей спосіб: по-другому рішити цю задачу ніяк не получається. Стьопа задержується в команди­ровці, так як несподівано появилися невідкладні задачі. Жінко, ви не підскажете, як проїхати на Лівандовку? Таможенник зібрав у всіх паспорта для провірки і приказав пред’явити речі для досмотра. Чому ви відказуєтесь прийняти участь у цих міроприємствах?

Завдання 2. Відредагуйте слова та словосполучення, уникаючи росіянізмів: артезіанська скважина, не хватає часу, мені прийдеться так поступити з ним, у мене ниють сустави, вибрось цю грязну тряпку в мусор, аренда, грузчик, мені все рівно, смотрова площадка, почтова відкритка, вирішили єдинодушно, жемчуг, жестянка, жолудок, забастовка, залізнодорожний тех­нікум, здача, карочє, кісточка для малювання, командировка, коньки, лезвіє для бриття, лента до волосся, лишній раз, податкові льготи, мягкий, молодожони, мраморний підвіконник, напиток, осторожно, іти пішком, пограничник, полоска, смілий поступок, прививка, бодрий, виключатель, возмущатись, горбушка, одинаковий, позвоночник, багажна полка, ділити пополам, попугай, резина, рижий, ричаг, роща, склон, суматоха, тормоз, чуть-чуть, заколоти булавку, добавити води, стояти впритик, кірпіч, тоже.

Завдання 3. Відредагуйте речення:На мене сьогодні вліяють звьозди. На дитячій площадці покрасили качелі і карусель. Я вийшов трохи подишати свіжим воздухом в бєсєдці і насипати зерна в кормушку для пташок. Не дьоргай мене, дай віддихнути хоч трохи. Осторожно, не обірви лєску, вона запуталась в водорослях, прийдеться лізти в воду. Забастовщики возмущались по тому поводу, що не погашені задолженості ще за прошлий рік. Вона вроді би розумна жінка, але в цьому случаї поступає неправильно. Я так і не вспів висказатися по цьому поводу: мене лишили слова. Вона дуже любить готовити. Її любиме блюдо – говядина, запе­чена з овочами в глиняних горшках. Учбовий кабінет був неуютний, так як тут давно вже не було уборки. Стихія, що бушувала на протязі трьох днів, нанесла відчутний урон народному господарству. Тут настоящий беспредєл. Ну ладно. Ми спішим. Щасливо! На почті можна здійснити грошовий перевод. Вчора я получив заказний лист з Венгрії і почтовий перевод з Польші.Ну ладно, тобі що, важко лишній раз зайти в деканат і взнати, чи буде пара?

Завдання 4. Відредагуйте речення, звертаючи особливу увагу на порушення морфологічних норм: Тепер по вулицям ходити опасно: всюди сосульки і ужасний голольод. Не шуткуй з цим, піди до лікара, хай тобі випише якесь обезболююче лікарство. Не хватає ще, щоб у тебе зробилася язва жолудка. Тобі любий скаже, що легше попередити хворобу, ніж лічити її. Раніше я думав, що то пустяк, але біль була така сильна, що прийшлось просити обезболююче лікарство. Давайте обговоримо питання про від­строчку виплати платежів. Він рахується самим сильним студентом в нашій групі. На протязі трьох днів на мій адрес надійшло два листа і відкритка. На площадці перед вежою ми побачили мраморних львів. У нас три дня була провірка.
15

Приложенные файлы

  • doc 19039283
    Размер файла: 31 kB Загрузок: 2

Добавить комментарий