zip 1749856136.testi gostry apenditsit variant3..

1. Хворий С., 38 років, доставлений в клініку з діагнозом апендикулярний інфільтрат в стадії абсцедування. Загальний стан хворого середнього ступеня тяжкості. Турбують біль в животі, температура 39,2 °С з остудою, пульс 106 уд. за хв. Лейкоцити -16* 109/л, П-12, визначається симптом Щеткіна-Блюмберга в правій здухвинній ділянці, де є розм'якшення. Тактика хірурга?  A. Оперативне лікування, видалення абсцесу. B. Консервативне лікування до повного розсмоктування інфільтрату. C. Консервативне лікування, спостереження в динаміці. D. Оперативне лікування, видалення червоподібного відростка та дренування черевної порожнини. Е. Оперативне лікування, розтин та дренування абсцедуючого апендикулярного інфільтрату + 2. Хвора К., 27 років, надійшла в клініку з підозрою на гострий апендицит. Хворіє три доби. При огляді живіт м'який болючий над лоном та праворуч при глибокій пальпації. Симптомів подразнення очеревини немає. Лейкоцити крові 8*109/л, П – 4. Температура тіла -37,1 °С. Язик вологий, обкладений білим нальотом біля кореня. Ваш план обстеження?  Подальша тактика? A. Перевірити симптоми Ровзінга, Сітковського, Воскресенського. Спостереження. B.  У сумнівних випадках лапароскопія, після чого слід схилятися на користь операції. + C. Консультація уролога, хромоцистоскопія. D. УЗД правої здухвинної області. Е. Консультація гінеколога. 3. Хворий М., 59 років, надійшов в клініку з діагнозом деструктивного апендицита. Хворіє три дні, коли з'явився різкий біль по всьому животі, нудота, була двічі блювота. По допомогу всі ці дні не звертався. На операції - гострий гангренозний апендицит. Запальний процес перейшов на сліпу кишку, кишка інфільтрована, потовщена. Виконано апендектомія. Під час занурення кукси відростка в кісетний шов, спостерігалося прорізання швів. Операція закінчилася підведенням сальника та фіксацією до культі відростка. На 5-ту добу з рани став виділятися гнійний вміст з домішкою калу. Яке ускладнення виникло? І яка технічна помилка допущена хірургом під час операції? A. Гострий тифліт з абсцедуванням, недостатня санація. B. Товстокишковий каловий свищ, накладення на інфільтровану кишку кісетного шва. + С. Нагноєння післяопераційної рани. Не дренована підшкірножірова клітковина. D. Абсцес в області сліпої кишки, недостатня санація. 
E. Термінальний клеїть, недостатня санація. 4. Хворий Х., 26 років, оперований з приводу гострого апендициту через 17 годин від початку захворювання. На операції виявлено флегмонозно-гангренозний апендицит з перфорацією червоподібного відростка. У правій здухвинній ділянці 50 мл гнійного ексудату. Як хірург повинен закінчити операцію? А. Операція - апендектомія. Потрібно осушити черевну порожнину від гнійного вмісту. Дренувати черевну порожнину через окремий розріз. Призначити антибіотики широкого спектру дії, холод на рану. + B. Видалення червоподібного відростку. Санація черевної порожнини, ушивання рани наглухо. C. Операція - апендектомія. Санація черевної порожнини. Ушивання черевної порожнини наглухо. У підшкірну жирову клітковину поставити гумові випускники. D. Операція - апендектомія. Зашивання черевної порожнини. Антибіотики широкого спектру дії. Е. Операція - апендектомія. Санація черевної порожнини. Дренування черевної порожнини марлевими смужками.

5. Хворий К., 29 років, оперований з приводу гострого апендициту на другий день після початку захворювання. На операції виявлено флегмонозно змінений черв6якуватий відросток та мутний випіт в здухвинній області. Хірург обмежився тільки видаленням черв6якуватого відростку. Ha 8 день після операції у хворого з'явився помірний біль в прямій кишці, болюче сечовипускання. При ректальному дослідженні виявлено вибухання передньої стінки прямої кишки, щільне та болюче. Лейкоцитів в крові 13*109/л, температура – 38,2 0С. Про яке ускладнення гострого апендициту можна думати і як можна пояснити його розвиток, яка тактика лікування хворого?
A. В післяопераційному періоді виникла рання спайкова непрохідність, лікування консервативне. B. Післяопераційний період ускладнився клубовим абсцесом. Хворому необхідна термінова операція - розтин гнійника через передню стінку прямої кишки. + C. В післяопераційному періоді виник гострий проктосигмоїдіт. Лікування консервативне. D. В післяопераційному періоді виник клубовий інфільтрат, хворому показано консервативне лікування, антибіотики широкого спектру дії. Теплі клізми з ромашки. Е. В післяопераційному періоді виник гострий цистит. Консультація уролога.
6. Хворий,42 років, надійшов в стаціонар зі скаргами на різкийі біль в верхньому поверсі черевної порожнини, що раптово з’явилися. Через 2 години болі перемістилися в праву здухвинну область. Пульс 110 уд.за хв., температура -37,3°С.  Живіт не роздутий, при пальпації болючий в правій здухвинній області та епігастрії, де визначається симптом Щоткіна-Блюмберга.  Лейкоцитоз 9,6*109/л. Про яке захворювання можна думати? Що потрібно зробити для уточнення діагнозу з додаткових методів дослідження? Що потрібно уточнити з анамнезу?  А. Гострий панкреатит. УЗД або КТ підшлункової залози,
·-амілаза крові та діастаза сечі. Чи були в минулому подібні болі? B. Пенетруюча виразка дванадцятипалої кишки в головку підшлункової залози. ФГДС або рентгеноскопія шлунку. Наявність виразкового анамнезу? C. Загострення хронічного холециститу. УЗД жовчного міхура, загальний аналіз крові. Чи страждає на жовчокам'яну хворобу? D. Гострий гастрит, УЗД, наявність «шлункового» анамнезу.
Е. Перфоративна виразка шлунка або дванадцятипалої кишки. Оглядова рентгеноскопія черевної порожнини, ФГДС, після якої повторна оглядова Rц-скопия черевної порожнини. Чи є у хворого виразковий анамнез? + 7.У хворої на тлі вагітності (20 тижнів) з'явилися постійні ниючі болі в правій здухвинній ділянці, іноді нудота. Стул та сечовипускання в нормі.  Температура нормальна. Язик чистий, вологий. При пальпації в правій здухвинній ділянці визначається локальна болючість. Напруження м'язів немає.  Позитивний симптом Сітковського. Хвора відзначає, що й до вагітності протягом 2 років у неї періодично з'являвся подібний біль. Огляд гінеколога не виявив ніякої патології з боку статтевих органів. Який Ваш діагноз та тактика лікування? A. У хворої загострення хронічного апендициту.  Термінова операція. B. Слід думати, що у хворої хронічний апендицит.  Лікування в плановому порядку, найчастіше в першій половині вагітності. + C. Хронічний апендицит з частими приступами. Термінова операція. D. Гострий тифліт. Оперативне лікування. Е. Правосторонній пієліт вагітних. Лікування консервативне. 8. У хворої 30 років раптово з'явилися сильні болі в правій здухвинній області, слабкість, запаморочення, короткочасна втрата свідомості. Хвора бліда.  Пульс 120 /хв. Температура нормальна, язик чистий, вологий. Живіт бере участь у диханні, м'який. У правій здухвинній ділянці визначається болючість.  Симптом Щоткіна-Блюмберга слабо позитивний. Лейкоцитів у крові 9,6 x109 / л. Про яке захворювання можна думати? Що слід уточнити з анамнезу? Які додаткові дослідження можуть підтвердити діагноз? 
А. Гострий апендицит. Термінова операція. В.  Гострий тифліт, лікування консервативнее. С. Запалення дивертикула Меккеля. Консервативне лікування. D. Внутрішньочеревна кровотеча. Консультація гінеколога. Показана пункція заднього склепіння. +. Е. Кіста правого яєчника. Консультація гінеколога 9. Хворий, 22 років, доставлений в клініку з діагнозом гострий апендицит. При огляді в приймальному покої: живіт піддутий, різко болючий у всіх відділах. Симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний у всіх відділах. Хірург, що оглядав хворого з дiагнозом гострого апендицита погодився.  Під час операції, яка виконувалася під місцевою анестезією з розтину за Волковичем-Д’яконовим, виконана апендектомія та черевна порожнина осушена від гнійного випоту. Операція закінчена ушиванням черевної порожнини наглухо. Діагностична та тактична помилка хірурга? A. Операція при розлитому перитоніті повинна закінчитися дренуванням черевної порожнини. 
B. Операцію з приводу розлитого перитоніту апендикулярного генезу потрібно починати з поперечного розтину в правій здухвинній області. C. Операція з приводу гострого деструктивного апендициту, ускладнилися розлитим перитонітом, потрібно починати з розрізу за Ленандером. D. Операція при розлитому перитоніті повинна виконуватися із серединної лапаротомії та закінчитися санацією та дренуванням черевної порожнини + Е. Операцію з приводу розлитого перитоніту апендикулярного генезу потрібно проводити через розтин за Волковичем-Д’яконовим.
10. У хворого з типовою картиною гострого апендициту під час операції під місцевою анестезією розрізом Волковича - Дьяконова (Мак - Бурнея) знайти відросток не вдалося. Що слід зробити в даному випадку? A. Припинити операцію, поставити поліхлорвініловий дренаж і на цьому закінчити операцію. B. Запросити в операційну відповідального хірурга. Розширити операційну рану та знайти червоподібний відросток, виконати апендектомію. + С. Ввести в черевну порожнину антибіотики широкого спектру дії та зашити черевну порожнину наглухо. D. Подальші пошуки черв6якуватого відростка слід припинити. Спостереження за станом хворого.
Е. Черевну порожнину дренувати поліхлорвініловою трубкою та вводити антибіотики широкого спектру дії. 11. Хвора М., 26 років, доставлена в клініку з діагнозом гострий апендицит. Клінічні та лабораторні дослідження вкладалися в картину гострого апендициту. Під час операції виявлено гангренозний апендицит з перфорацією. Виконано апендектомію, санована черевна порожнина та зашита наглухо. Післяопераційний період протікав важко, на 4 добу підвищилася температура до 38,6°С, в наступні дні - до 39 °С з остудами, біль посилився, з'явилися перітоніальні симптоми в правій половині живота. Яку тактичну помилку допустив хірург під час операції? Яке виникло ускладнення? Подальша тактика хірурга? A. Не була дренована черевна порожнина. Сформувався гнійник в правій здухвинній області. Показана термінова операція. + B. Не була дренована черевна порожнина. Виник запальний процес в правій здухвинній ділянці.  Спостереження. C. Не була дренована черевна порожнина. Виник запальний процес в правій здухвинній області. Необхідно призначити антибіотики широкого спектру дії. D. Не була дренована черевна порожнина. Для вирішення питання про подальшу тактику необхідно виконати ФГДС.  Е. Не була дренована черевна порожнина. Призначити холод на праву здухвинну ділянку, антибіотики та спостереження протягом 10 годин. 12. Під час операції у хворого з гострим флегмонозним апендицитом через технічні труднощі червоподібний відросток при виведенні в рану розірвався і його кінець залишився в черевній порожнині. Що необхідно зробити в цьому випадку хірургу та в якій послідовності? A.  Розширити операційну рану, видалити верхівку черв6якуватого відростку, що залишилася та дренувати черевну порожнину поліхлорвініловою трубкою. + B. Необхідно санувати черевну порожнину та підвести дренажі до рештків черв6якуватого відростку. C. Ввести в черевну порожнину антибіотики та зашити черевну порожнину наглухо. D. У черевну порожнину ввести антибіотики широкого спектру дії та залишити черевну порожнину відкритою. Е. Операцію необхідно закінчити без дренування черевної порожнини. 13. Хворий Т., 27 років, прооперований з приводу гострого деструктивного апендициту. Черевна порожнина зашита наглухо. На 3-тю добу після операції з'явилася температура - до 38,5 °С, помірні болі в області післяопераційної рани. На оглядовій рентгеноскопії патології не виявлено. При пальпації живіт різко болючий в області післяопераційної рани, шкіра гіперемована. Лейкоцитоз 12*109/л.
Яке виникло ускладнення? Тактика хірурга? A. Абсцес малого таза, термінова релопаротомія. B. Нагноєння післяопераційної рани. Зняти шви, промити рану антисептиками, дренувати. + C. Гострий тифліт, консервативне лікування. D. Рання часткова спайкова кишкова непрохідність.  Лікування консервативне. Е. Інфільтрат післяопераційної рани, лікування консервативне, УВЧ на рану, антибіотики. 14. Хворий Г., 29 років, надійшов в клініку на 5 добу після нападу болю у правій здухвинній ділянці, була нудота та дворазова блювота. Через деякий час болі стали менш виражені, але повністю не припинилися.  На 4 день захворювання стала підвищуватися температура і досягла 38,5 °С вечорами. На ранок знизилася до 37.8 °С. Болі в правій половині живота посилилися, з'явилася сухість у роті, погіршилося загальне самопочуття. При огляді: живіт при пальпації болючий праворуч, де пальпується болюче утворення 8x10 см мало рухливе в центрі деяке розм'якшення. Лейкоцити крові 12,5 *109/л, П-10. Ваш діагноз та тактика хірурга? A. Гострий апендицит, який ускладнився апендикулярним інфільтратом в стадії абсцедування. Термінова операція, розтин та дренування інфільтрату.+ B. Гострий апендицит, який ускладнився апендикулярним інфільтратом. Консервативне лікування. C. Гострий апендицит, який ускладнився апендикулярним інфільтратом. Термінова операція, видалення інфільтрату. D. Гострий апендицит. Спостереження за хворим. Е. Гострий апендицит, який ускладнився апендекулярним інфільтратом. Термінова операція - видалення черв6якуватого відростка та дренування інфільтрату.
15. Хвора Р., 19 років, оглянута в приймальному відділенні гінекологом, який виключив наявність гінекологічих захворювань та виставив діагноз - гострий апендицит. Стан хворої задовільний. Скарги на біль внизу живота та в правій половині. Живіт при пальпації трохи напружений внизу та болючий праворуч. Симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний. При перекладанні хворої з кушетки на ноші, вона втратила свідомість. Шкірні покриви бліді. Пульс частий, ниткоподібний. Що сталося?Яка помилка гінеколога? A. Шок. Виміряти артеріальний тиск, ретельний гінекологічний огляд. КТ органів малого таза. B. Ортостатичний колапс. Не проведена пункція заднього склепіння. C. Непритомний стан. Загальний аналіз крові.  Ретельний гінекологічний огляд. Артеріальний тиск.
D. Ортостатичний колапс. УЗД органів малого таза. Пункція заднього склепіння. Е. Позаматкова вагітність з розривом стінки труби та внутрішньочеревна кровотеча. Гінеколог не повністю зібрав анамнез та не провів ретельного обстеження. + 16. Хворий В., 32 років, доставлений в клініку з діагнозом гострий апендицит, місцевий перитоніт.  Температура - 38,2 0С, пульс 98 уд. за хв., Л-15,6 *109/л, П-12. Живіт трохи піддутий, різко болючий в правій половині. Симптом Щоткіна – Блюмберга позитивний. Після розтину черевної порожнини за Волковичем – Д’яконовим виділено мутний випіт з колібацілярним запахом. Червоподібний відросток гангренозно змінений. Виконана апендектомія, за допомогою тампонів видалено випіт. Черевна порожнин зашита наглухо. Яка технічна помилка була допущена хірургом і що потрібно було виконати? A. Операція - апендектомія, санація черевної порожнини, введення антибіотиків та зашивання черевної порожнини. B. Операція - апендектомія, санація та дренування черевної порожнини. +
C. Операція - апендектомія. Введення антибіотиків, зашивання черевної порожнини. D. Операція - апендектомія, зашивання черевної порожнини. Е. Операція - апендектомія, черевну порожнину залишити відкритою. 17. Хворого Ф., 37 років, прооперовано в клініці з приводу гангренозного перфоративного апендициту. Операція закінчена зашиванням черевної порожнини наглухо. У післяопераційному періоді з'явилася висока температура, помірний біль в мезогастрії. Погано стали відходити гази. Живіт помірно піддутий. В мезогастрії пальпаторно визначається тістоватость. Лейкоцитоз до 18*109/л із зсувом формули вліво. Назвіть технічну помилку хірурга? Виберіть ускладнення? Які потрібні обстеження для його підтвердження? A. Не дренована черевна порожнина. Рання спайкова непрохідність. Оглядова рентгеноскопія черевної порожнини. B. Не дренована черевна порожнина. Розвинувся гострий тифліт. УЗД. C. Не дренована черевна порожнина. Гепатит.  Печінкові проби, УЗД. D. Не дренована черевна порожнина. Розвинувся пілєфлебіт. ФГДС. Е. Не дренована черевна порожнина. Формується міжкишковий інфільтрат. КТ черевної порожнини. + 18. У хворого 26 років, взятого на операцію з діагнозом гострий деструктивний аппендицит, при розтині черевної порожнини виявлено потовщений, гіперемований червоподібний відросток. Термінальний відділ тонкої кишки довжиною 50 - 60 см набряклий, гіперемований, місцями покритий фібрином, на брижі - ділянки точкових крововиливів, визначаються збільшені лімфатичні вузли. З яким захворюванням зустрівся хірург та які його подальші дії? A. Гострий апендицит. Операція - апендектомія. B. Термінальний ілеїт. В брижу тонкої кишки потрібно ввести 100 мл 0,25% новокаїну з антибіотиками та дренувати черевну порожнину. + C. Термінальний ілеїт. Операція - резекція тонкої кишки. D. Гострий ентерит, консервативне лікування. Е. Гострий апендицит та термінальний ілеїт.  Видалення червоподібного відростка та резекція тонкої кишки. 19. Хворий К., 38 років, доставлений в клініку з діагнозом гострий апендицит. З анамнезу відомо, що захворювання почалося за 4 години до госпіталізації, коли раптово з'явився різкий біль в епігастрії, потім перемістилися в праву здухвинну область. Пульс-92 уд. за хв., температура-37, 2 °С. Живіт різко болючий в епігастрії та більше в правій здухвинній області.  Симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний.  Лейкоцити -12*109/л. Оглядова іригоскопія не проводилася. При розтині черевної порожнини червоподібний відросток катарально змінений, випіт у черевній порожнини з домішкою їжі без запаху. Вилучено черв6якуватий відросток, видалено випіт з черевної порожнини, зашита черевна порожнина.
Ваш діагноз та тактична помилка хірурга? A.  Перфоративна виразка дванадцятипалої кишкі.  Оглядова Rц-cкопія черевної порожнини. Операція - ушивання перфоративної виразки. Санація та дренування черевної порожнини + B. Гострий апендицит, операція - апендектомія, санація черевної порожнини, ушивання черевної порожнини. C. Гострий апендицит, операція - апендектомія, санація та дренування черевної порожнини D. Гострий апендицит. Операцію апендектомію не проводити, санація та дренування черевної порожнини. Е. Перфоративна виразка дванадцятипалої кишки та гострий апендицит. Операція ушивання перфоративної виразки та апендектомія без дренування черевної порожнини. 20. Хворий К., 32 років, надійшов в клініку з діагнозом апендикулярний інфільтрат. Стан при огляді задовільний, скарги на помірні болі в правій половині живота. При пальпації в правій здухвинній області визначаєтся пухлиноподібне утворення плотноеластичної консистенції, болюче. Лейкоцитоз – 9*109/л, П-4. Температура тіла – 37,20С. Призначена консервативна терапія, після якої через 10 днів пухлиноподібне утворення перестало пальпуватися, нормалізувався лейкоцитоз та температура. Подальша тактика хірурга? 
А. Продовжити консервативну терапію. В. Після попередньої консервативної підготовки оперативне лікування. 
С. Оперативне лікування через 10 днів. 
D. Оперативне лікування через 3-4 місяці +
Е. Амбулаторне лікування. 21. Хвора А., З8 років, доставлена в клініку з діагнозом гострий апендицит, який ускладнився дифузним перитонітом. У терміновому порядку виконана операція - апендектомія. Операція закінчилася санацією та дренуванням черевної порожнини. У післяопераційному періоді на 3-ю добу з'явилася висока температура - до 39, 6 °С, остуда, біль в правому підребер'ї, жовтушність шкірних покривів. При пальпації живота болючість у правому підребер'ї, болюча збільшена печінка. Яке виникло ускладнення? Тактика хірурга? A. Розвинувся піддіафрагмальний абсцес, лікування консервативне. B. Розвинувся підпечінковий абсцес. Лікування оперативне. C. Розвинувся пілефлебіт. Лікування консервативне. + D. Розвинувся тифліт. Оперативне лікування. 
Е. Розвинувся ентероколіт. Консервативне лікування. 22. Хворий К., 42 років, надійшов в клініку з приводу апендикулярного інфільтрату. При огляді встановлено, що в правій здухвинній ділянці пальпується пухлиноподібне утворення розміром 10x8,5 см плотноеластичної консистенції, нерухоме, болюче, симптом Щеткіна-Блюмберга негативний, температура 37,3 °С, пульс 76 уд. хв. Лейкоцити -8.1*109/л, П - 6. Тактика хірурга? A. Термінова операція, видалення інфільтрату. B. Після попередньої підготовки оперативне лікування. C. Оперативне лікування, розкриття інфільтрату та апендектомія. D. Оперативне лікування, дренування інфільтрату. Е. Консервативне лікування до повного розсмоктування інфільтрату. Апендектомія в плановому порядку через 3-4 місяці +   23. Хворий І., 35 років, надійшов в клініку з підозрою на гострий апендицит. Хоча болі локалізувалися в лівій здухвинній області, сумнівів в діагнозі не було. При ретельному огляді встановлено, що серце розташоване праворуч, печінка зліва. Про який аномальний розвиток йде мова? A. Незавершений поворот товстої кишки. B. Аномалія розвитку всього кишечника C. Аномальне розташування печінки.  D. Зворотне розташування органів (situs viscerus inversus). +
Е. Мобільна пряма кишка. 24. Хворому І., 30 років, виконана апендектомія з приводу гострого гангренозного апендициту.  Післяопераційний період протікав важко. На 5-ту добу після операції з'явилося важке дихання, температура тіла стала підвищуватися з 37,6 °С до 39 °С, з остудами. На оглядовій Rо-скопії черевної порожнини та грудної клітки встановлено: високе стояння діафрагми справа, обмежене скупчення рідини, кишечник паретичний. Яке ускладнення виникло? Тактика хірурга в цьому випадку? A. Правостороння нижньодолева пневмонія. Консервативне лікування. B. Піддіафрагмальний абсцес, оперативне лікування. + C. Рання спайкова кишкова непрохідність.  Консервативне лікування. D. Підпечінковий інфільтрат. Консервативне лікування. Е. Пілефлебіт. Консервативне лікування. 25. Хворого А., 47 років, прооперовано з приводу гострого гангренозного апендициту. Під час операції вилучено до 50 мл каламутного випоту. Черевна порожнина зашита наглухо. Післяопераційний період протікав важко, починаючи з другої доби. Температура підвищилась до 38,5 °С з остудою, іктеричність склер. При пальпації живіт м'який, болючий у правому підребер'ї. Стала пальпуватися збільшена, болюча селезінка. В крові висіяна кишкова паличка. Яка допущена тактична помилка? Яке виникло ускладнення? План подальшого ведення такого хворого. A. Не дренована черевна порожнина. Сепсис. Хворого потрібно перевести в реанімаційне відділення. + B. Не дренована черевна порожнина. Спленомегалія. Консервативне лікування до нормалізації показників. Надалі операція спленектомія. C. Недостатня санація черевної порожнини, не дренована черевна порожнина. Портальна гіпертензія. Лікування консервативне. D. Не дренована черевна порожнина. Пілефлебіт. Лікування консервативне.
Е. Не дренована черевна порожнина. Міжкишковий інфільтрат. Лікування консервативне. 26. У хворої К., 40 років, з апендикулярним інфільтратом в процесі консервативного лікування посилилися болі в правій здухвинній ділянці, з'явилася остуда. При пальпації живота визначається деяке збільшення розмірів інфільтрату, також посилення його болючості. Консистенція інфільтрату нерівномірна. Вечорами спостерігається підвищення температури до 38 - 38,3°С.  Лейкоцитів в крові – 17*109/л. Ваш діагноз? У чому полягає лікувальна тактика? A. Апендикулярний інфільтрат. Консервативне лікування. Антибіотики широкого спектру дії. Холод на область інфільтрату. Інфузійна терапія. B. Пухлина сліпої кишки. Обстеження, КТ, УЗД.  Операція в плановому порядку. C. Апендикулярний інфільтрат. Показана термінова операція - розтин інфільтрату, що нагноївся та його дренування. В цих умовах апендектомія не показана. + D. Спастичний коліт. Обстеження. Ірігоскопія або колоноскопія. Е. Гострий тифліт. Консервативне лікування. 27. Хворий С., 18 років, доставлений в клініку з підозрою на гострий апендицит. Захворів приблизно за 13 годин до госпіталізації, коли з'явився біль в правій половині живота, нудота та однократна блювота, після чого з’явилося якесь полегшення і хворий заснув. Вночі прокидався два рази від болю в животі, блювання не було. На ранок температура тіла - 37,8 0С. Хворий спітнілий, пульс 96 уд. за хв. Сухість у роті. При огляді живіт м'який, локальна болючість в правій здухвинній області, симптом Ровзінга, Сітковського, Воскресенського позитивний. Лейкоцитоз крові 12*109/л, П -10%. 
Ваш діагноз? Тактика хірурга. A. Хвороба Крона, консервативне лікування B. Підозра на гострий апендицит, спостереження в динаміці. C. Необхідно провести дифдіагноз між гострим апендицитом та кишковою непрохідностю. D. Гострий тифліт, консервативне лікування. 
Е. Гострий апендицит, термінова операція - апендектомія + 28. Хворий С., 62 роки, поступив у клініку з діагнозом гострий апендицит, місцевий перитоніт. Сумнівів в діагнозі не було за клінічними та лабораторними даними. При розтині черевної порожнини черв6якуватий відросток інтактний, випоту в черевній порожнині немає. Дії хірурга? Яка причина могла дати таку клінічну картину та лабораторні зміни? А. Ревізія органів черевної порожнини, перфоративна виразка дванадцятипалої кишки. B. Ревізія органів черевної порожнини, гострий панкреатит. C. Ревізія органів черевної порожнини, спастичний коліт. D. Ревізія органів черевної порожнини, термінальний ілеїт, не виключається пухлина сліпої та висхідної ободової кишки, дивертикула Меккеля. + 
Е. Ревізія органів черевної порожнини. Дивертикуліт ободової кишки. 29. Хворому К., 38 років, проведена операція з приводу гострого флегмонозного апендициту. У післяопераційному періоді з'явилося запаморочення, пульс частий, слабкого наповнення й напруги. Артеріальний тиск знизився до 100/50 мм рт. ст., шкірні покриви бліді. Еритроцити в динаміці 3,8*1012/ л, після операції 3,1 *1012/ л, через 4 години 2,7 x1012/ л. Живіт піддутий, болючий в правій здухвинній області. Яке ускладнення виникло в ранньому післяопераційному періоді? Тактика хірурга? A. Внутрішньочеревна кровотеча, термінова операція - лапаротомія, зупинка кровотечі + B. Триває запальний процес в правій здухвинній області, консервативне лікування, динамічний нагляд. C. Рання спайкова непрохідність, консервативне лікування, спостереження. D. Гострий тифліт, консервативне лікування.
Е. Міжкишковий абсцес, консервативне лікування.  
30. Хворий Д., 45 років, поступив в клініку з підозрою на гострий апендицит. Кілька годин тому з'явилися різкий біль по всьому животі, була двічі блювота. При огляді встановлено наступне: живіт різко напружений, болючий, симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний. Температура -37,5 °С. Пульс -106 уд. за хв. Черговий хірург запідозрив перфоративну виразку шлунка. На операції діагностовано гангренозно змінений черв6якуватий відросток. Якої помилки припустився хірург?  A. При підозрі на перфоративну виразку не виконано УЗД B. При підозрі на перфоративну виразку не виконана оглядова Rц-скопія органів черевної порожнини. + C. При підозрі на перфоративну виразку потрібно було виконати КТ органів черевної порожнини D. При підозрі на перфоративну виразку необхідно виконати УЗД та КТ органів черевної порожнини.
Е. При підозрі на перфоративну виразку необхідно звільнити шлунок від вмісту, виконати Рh-метрію. 31. У хворої Н., 50 років, яка була госпіталізована на 4 добу від початку захворювання діагноз гострого апендициту безсумнівний. Ні при пальпації, ні при піхвовому, ні при ректальному дослідженні чітких даних про інфільтрат не отримано. Хвору вирішено оперувати. Розкрита черевна порожнина та виявлено апендикулярний інфільтрат. Які Ваші дії на операційному столі? Яке подальше лікування хворої? A. Зробити розтин інфільтрату та видалити черв6якуватий відросток. B. Видалити в цілому інфільтрат та зашити черевну порожнину наглухо. C. Розкрити інфільтрат та дренувати його. D. Після виявлення щільного інфільтрату хірург зашиваює черевну порожнину наглухо. Е. Після виявлення щільного інфільтрату хірург дренує черевну порожнину та зашиває її до дренажів. +

32. Хворий Г., 17 років, надійшов в клініку з діагнозом гострий апендицит, дифузний перитоніт. 
Тактика хірурга? Який вид знеболення? Який розріз на передній черевній стінці. Як хірург повинен закінчити операцію? A. Оперативне лікування, місцева анестезія, розріз Волковича-Д’яконова (Мак-Бурнея), ушивання черевної стінки наглухо. B. Оперативне лікування, місцева анестезія. Розріз Волковича-Д’яконова (Мак-Бурнея), санація та дренування черевної порожнини. C. Оперативне лікування, місцева анестезія, розріз по Ленандеру, санація черевної порожнини та ушивання наглухо. D. Спостереження, при погіршенні стану оперативне лікування, місцева анестезія. Санація та ушивання черевної порожнини наглухо. Е. Оперативне лікування, загальна анестезія, средньосредина лапаротомія, санація та дренування черевної порожнини + 33. Хворий Р, 38 років, доставлений в хірургічну клініку, при огляді стан середнього ступеня тяжкості. Хворіє 3 години, коли з'явився біль в епігастрії, потім перемістився в праву здухвинну область, двічі була блювота. Про яке захворювання можна думати? Складіть план обстеження? A. Гострий апендицит. Визначити пульс, артеріальний тиск, температуру тіла. Оглянути язик. Перевірити симптоми Ровзінга, Сітковського, Воскресенського, Щоткіна-Блюмберга. Аналіз крові з лейкоформулою. Оглядова Rц-скопія черевної порожнини. + B. Пенетруюча виразка шлунка. Уточнити виразковий анамнез. Визначити пульс, температуру тіла, оглянути язик. Виконати ФГДС. C. Гострий гастродуоденіт. Рентгеноскопія шлунка. D. Гострий панкреатит. УЗД, аналіз крові на амілазу, аналіз сечі на діастазу. 
Е. Гострий гепатит. УЗД, печінкові проби, ФГДС. 34. Хворий Т., 45 років, доставлений в урологічне відділення з приводу правобічної ниркової коліки.  При огляді урологом діагноз хоча й був підтверджений, на консультацію викликаний хірург. Стан середнього ступеня тяжкості. Скарги на біль в правій половині живота, що віддає у поперек.  Пульс 106 уд. за хв., температура - 37,8 °С, язик сухуватий. Симптом Пастернацького різко позитивний. У правій здухвинній області при глибокій пальпації відзначає різку болючисть. Лейкоцитоз 12*109/л, П-9. Симптоми Яуре - Розанова та Габая різко позитивні. Ваш діагноз? Тактика хірурга? A. Спастичний коліт, консервативне лікування. B. Правобічна ниркова коліка. Паранефральна блокада. УЗД нирок, консервативне лікування. C. Тифліт, консервативне лікування. D. Термінальний ілеїт. Консервативне лікування. 
Е. Гострий апендицит, ретроцекальне розташування апендиксу. Термінова операція.+   35. Хворий П., 43 років, надійшов в стаціонар зі скаргами на гострий біль в правій половині живота, більше в правому підребер'ї, блювоту. На передодні вживав жирну та гостру їжу. У минулому нічим не хворів. Об'єктивно: надмірної ваги, визначається іктеричність склер. Пульс 100 уд., температура - 37,5 ° С, язик сухуватий. Живіт піддутий, права половина відстає в акті дихання. При пальпації відзначає різку болючість нижче реберної дуги. Симптом Ортнера-Грекова негативний. Відзначається напруження м'язів у цій області. Кашльовий симптом виражений, але болючість виникає нижче краю печінки, симптом Щоткіна-Блюмберга позитивний. Лейкоцитоз 10*109/л. Хірург вирішив оперувати хворого з приводу гострого холециститу. Лапаротомія, виявлено гангренозно змінений черв6якуватий відросток. Які додаткові методи дослідження потрібно було використовувати, щоб поставити правильнийдіагноз? A. ФГДС + іригоскопія. B. Оглядова рентгеноскопія. C. ФГДС D. Ректороманоскопія та пальцеве дослідження прямої кишки. 
Е. УЗД, КТ, в незрозумілих випадках лапароскопія + 36. Хворий К., 39 років, надійшов в клініку з приводу апендикулярного абсцесу, який розкрився у вільну черевну порожнину. Тактика хірурга? Вид знеболювання? Який зробити розріз на передній черевній стінці? Як закінчити операцію? А. Термінова операція, внутрішньовенний наркоз, правобічний трансректальний розріз, розкриття абсцесу, апендектомія, санація та дренування черевної порожнини. B. Термінова операція, загальний наркоз, параректальний розріз праворуч, видалення абсцеса, санація та дренування черевної порожнини. C. Термінова операція, загальний наркоз, середньо-серединна лапаротомія. Санація черевної порожнини, дренування порожнини абсцесу та черевної порожнини. + D. Термінова операція, місцева анестезія, розріз за Волковичем-Д’яконовим, розкриття абсцесу, апендектомія, санація та дренування черевної порожнини.
Е. Термінова операція, загальний наркоз, розріз по Ленандеру, розкриття абсцесу, санація та дренування черевної порожнини. 37. Хворий, 25 років, надійшов клініку через 3 години від моменту захворювання, коли з'явився раптовий ріжучий біль в епігастрії, була 2-х кратна блювота. Через 2-2,5 години біль перемістився в праву здухвинну область. Загальний стан ближче до задовільного. Пульс 86 уд. за хв. АТ 120/70 мм рт. ст. Язик вологий, відчуття сухості в роті. Живіт не роздутий, м'який, болючий в правій здухвинній області. Симптом Щоткіна-Блюмберга - негативний. Симптом Ровзінга, Сітковського та Воскресенського слабо позитивні. Лейкоцити -10*109/л, паличкоядерних лейкоцитів – 8%, аналіз сечі без особливостей. Ваш діагноз та тактика хірурга? A. Термінальний ілеїт. Консервативне лікування. B. Карциноїд черв6якуватого відростку. Операція в плановому порядку. С. Гострий тифліт. Операція в плановому порядку. D. Гострий тифліт. Термінова операція. Е. Гострий апендицит. Термінова операція . + 38. Хворий К., 19 років, поступив в клініку з діагнозом гострий аппендицит, місцевий перитоніт. Під час операції діагноз підтвердився.  Проведена апендектомія, черевна порожнина осушена за допомогою марлевих тампонів та зашита наглухо. На 7-му добу з'явився переймоподібний біль, «шум плескоту», нудота та блювота. На оглядовій Rц-скопії є три чаші Клойбера з горизонтальним рівнем рідини. Ваш діагноз? Яка допущена тактична помилка? Дія хірурга. A. Міжкишковий інфільтрат, не дренована черевна порожнина, лікування консервативне. B. Рання спайкова тонкокишкова непрохідність, не дренована черевна порожнина. Лікування оперативне. + C. Піддіафрагмальний інфільтрат, не дренована черевна порожнина. Лікування консервативне. D. Гострий ентероколіт, не дренована черевна порожнина. Лікування консервативне. Е. Гострий тифліт, не дренована черевна порожнина. Лікування консервативне. 39. У хворої Ю.,59 років, 4 дні тому з'явився быль в епігастральній області, який змістився потім в праву клубову область. Двічі була блювота, температура підвищувалася до 37,5 °С. Хвора приймала тетрациклін та анальгін і звернулася до лікаря лише на 4 день захворювання у зв'язку зі збереженням болю. Стан хворої задовільний. Температура – 37,4 °С, пульс 88 уд. за хв.; язик вологий; обкладений білим нальотом. У правій здухвинній ділянці пальпується утворення розмірами 12x8 см щільно-еластичної консистенції, нерухоме, з чіткими межами, помірно болісне. Симптом Щоткіна-Блюмберга негативний. Лейкоцитів в крові - 11х109/ л. Про яке захворювання можна думати? Тактика хірурга? A. Апендикулярний інфільтрат. Консервативне лікування до повного розсмоктування інфільтрату. + B. Пухлина сліпої кишки. Обстеження та оперативне лікування в плановому порядку. С. Кіста правого яєчника. Термінова операція. D. Гострий тифліт. Оперативне лікування. E. Гострий ентероколіт. Консервативне лікування. 40. Хворий О., 35 років, надійшов в клініку з підозрою на гострий аппендицит? гострий холецистит? Скарги на біль в правій половині живота більше у правому підребер'ї, нудоту, двічі була блювота. Хворіє 12 годин. Ваш план обстеження? A. Взяти загальний аналіз крові, поміряти пульс, перевірити симптоми Ровзінга, Сітковського, Воскресенського. У сумнівних випадках лапароскопія. B. Взяти загальний аналіз крові, поміряти t° тіла, пульс, перевірити симптоми Ортнера, Бартоломье-Міхельсона, УЗД жовчного міхура та позапечінкових жовчних проток. + C. Взяти загальний аналіз крові, поміряти пульс, t тіла, оглядова Rц- скопія черевної порожнини. D. Взяти загальний аналіз крові, поміряти пульс, t тіла, зробити ФГДС. 
Е. Взяти загальний аналіз крові, поміряти пульс, t тіла, оглядова Rц-графія з пасажем барію. 41. Хворий К., 69 років, надійшов в клініку з діагнозом гострий апендицит, що ускладнився розлитим перитонітом. Тактика хірурга? Вид знеболювання? З якого розрізу? Як закінчити операцію? A. Оперативне лікування, місцева анестезія, правобічний трансректальний розріз, санація та дренування черевної порожнини. B. Оперативне лікування, місцева анестезія, розріз за Волковичем- Д’яконовим. Санація, ушивання черевної порожнини наглухо. C. Оперативне лікування, місцева анестезія, правобічний параректальної розріз, санація та дренування черевної порожнини. D. Оперативне лікування, загальний ендотрахеальний наркоз, серединна лапаротомія, санація та дренування черевної порожнини. + Е. Оперативне лікування, внутрішньовенний наркоз, розріз по Ленандеру, санація та дренування черевної порожнини. 42. Хвора С., 25 років, доставлена в стаціонар з підозрою на гострий апендицит. У приймальному відділенні хірург, що оглядав хвору звернув увагу на незначну блідість шкірних покривів, тахікардію.  Язик вологий, обкладений білим нальотом.  Лейкоцитоз 8,9*109/л, температура - 37,2°С. Живіт при пальпації болючий в правій здухвинній області. Симптоми подразнення очеревини сумнівні. Гінеколог хвору не оглядав. На операції при розтині черевної порожнини отримана кров. Червоподібний відросток не змінений. Яку тактичну помилку допустив хірург? Подальші дії? А. До операції не призначив оглядову рентгеноскопію органів черевної порожнини. Ревізія органів черевної порожнини з участтю гінеколога. В. До операції не призначена ФГДС та УЗД. Ревізія органів черевної порожнини з участтю гінеколога С. Не проведена іригоскопія, консультація гінеколога. Для завершення операції повинен підключитися гінеколог. D. Не взято загальний аналіз крові, ФГДС, не проведена апендектомія. 
Е. До операції хвора не проконсультована гінекологом. Ревізія органів черевної порожнини з участтю гінеколога + 43. Хворий М., 48 років, надійшов в клініку з діагнозом апендикулярний інфільтрат в стадії абсцедування. Тактика хірурга? У чому має полягати оперативне лікування?  A. Оперативне лікування, розтин абсцесу та його дренування. + B. Консервативне лікування до повного розсмоктування інфільтрату з подальшим лікуванням у плановому порядку. C. Оперативне лікування з видаленням черв6якуватого відростка і дренуванням інфільтрату. D.Оперативне лікування з видаленням інфільтрату. 
Е. Оперативне лікування з розкриттям інфільтрату.   44. Хворого Н., 54 років, прооперовано в клініці з приводу гострого деструктивного апендициту, червоподібний відросток розташовувався заочеревинно, ближче до поперекової області.  Назвіть симптоми за допомогою яких можна було б думати про гострий апендицит? A. Симптом Кримова, Чугуєва, Фоміна, Думбадзе. B. Ровзінга, Ситковський, Коупа, Образцова. C. Яуре-Розанова, Габая. + D. Островського, Коупа I та IІ, Кримова Е. Роздольського, Воскресенського, Сітковського. 45. Хворий Ф., 38 років, надійшов в клініку з чіткими ознаками гострого апендициту. Пульс 98 уд. Язик обкладений білим нальотом, сухуватий. Температура -37, 8 °С. Лейкоцити крові 12* 109/л із зсувом лейкоцитарної формули вліво. Під час операції з приводу гострого апендициту виявлено катарально змінений черв6якуватий відросток, в черевній порожнині невелика кількість мутного випоту та фібринозні накладення на прилеглих петлях тонкої кишки. Ваш діагноз? Тактика хірурга в подібних випадках? A. Гострий апендицит. Апендектомія, санація та дренування черевної порожнини. B. Гострий апендицит. Апендектомія, санація черевної порожнини без дренування. C. Причиною катастрофи в черевній порожнині був не гострий апендицит. Потрібна ревізія органів черевної порожнини. + D. Червоподібний відросток не з'явився причиною захворювання. Потрібно провести санацію черевної порожнини, ввести антибіотики та зашити черевну порожнину. Е. Причиною захворювання з'явився гострий ентероколіт. Лікування консервативне.

ГОСТРИЙ АПЕНДИЦИТ
Варіант 3

13PAGE 15


13PAGE 14815
15

Приложенные файлы

  • doc 19069395
    Размер файла: 149 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий