Voprosy i zadachi


Теоретичні питання:
Права та обов’язки сторін за договором купівлі-продажу.
Поняття договору дарування та його юридична характеристика.
Задача:
Внаслiдок спiльних злочинних дiй сiмнадцятирiчного Іваненко i дев'ятнадцятирiчного Морозова згорiв будинок, що належав на правi спiльної часткової власностi Кузьменко i Яковлеву. У результаті оперативно-розшукових дiй Іваненко був затриманий; Морозову вдалося втекти. У процесі кримiнального судочинства Кузьменко вчинив Іваненко позов про відшкодування повної вартості частини будiвлi, що належала йому. Іваненко проти позову заперечував, оскiльки, на його думку, половину вартості повинен вiдшкодувати Морозов. Яковлев, розумiючи що Іваненко не має самостiйного заробiтку i має недостатньо майна для покриття шкоди, вчинив позов також батькам Іваненко. Батьки Іваненко позов не визнали, посилаючись на ту обставину, що він разом iз ними не мешкає, а тому вони не несуть вiдповiдальностi за його дiї.
Як повинен бути вирiшений цей спiр?
Теоретичні питання:
Захист прав споживачів.
Поняття договору найму та його характеристика.
Задача:
Пенсiонерка Баладiна пiдiбрала на вулицi бездоглядну собаку породи пікінес. Через два тижнi вона прочитала в мiсцевiй газетi оголошення Долгової про виплату винагороди в розмiрi 300 гривень тому, хто знайде зниклу собаку. Опис собаки в точностi збiгався iз знайденою, i Баладіна доставила собаку за зазначеною в газетi адресою. Долгова собаку визнала, проте винагороду виплачувати вiдмовилася. Свою вiдмову вона, мотивувала тим, що, як пояснив їй знайомий юрист, вiдповiдно до чинного законодавства вона зобов'язана вiдшкодувати лише витрати Баладінiй на утримання собаки, що згiдно з її пiдpахунками складає 20 гривень, а винaгoроду виплачувати не зобов'язана, оскiльки спочатку дуже хвилювалася, а пoтiм, коли помiркувала, вирiшила скасувати оголошення, однак номер, в якому воно повинно бути опублiковане ще не вийшов. Баладiна звернулася до суду.
Яке рiшення повинен прийняти суд?
Теоретичні питання:
Понятт та загальна характеристика договору купівлі-продажу.
Поняття та характеристика договору довічного утримання (догляду).
Задача:
Для проведення ремонтних робiт у власнiй квартирi Неправський зайняв у сусiдки Попової мiшок цементу i зобов'язався повернути через місяць рівну кiлькiстъ цементу або його вapтicтъ грошима. Через мiсяць Неправський повернув Попової такий же мiшок цементу. Проте Попова прийняти цемент вiдмовилася i зажадала повернути йоro вартість грошима, мотивуючи це тим, що в даний час їй потрiбнi грошi. Неправський на таку пропозицiю не погодився.
Чи правомiрнi вимоги Гончарової? Як повинен бути вирiшеннй спiр?
Теоретичні питання:
Договір ренти за цивільним законодавством України.
Кредитний договір.
Задача:
Гончарова уклала iз Шлапаковим договiр пiдряду на ремонт даху приналежного їй дому. 3 метою за6езпечення договору Гончарова передала Шлaпакову завдаток у cyмi 100 гривень. Проте в обумовлений у договоpi день Шлапаков не з' явився i дах не вiдремонтував. Наступного дня був сильний дощ i будинок Гончарової був затоплений водою. У результаті цього
були зiпсовaнi м'якi меблi i музичний центр, а також виникла необхiднiстъ у проведеннi косметичного ремонту. Гончарова звернулася до суду iз позовом до Шлапакова про вiдшкoдування матеріальної і моральної шкоди, посилаючисъ на ст. ст. 610 i 611 Цивiлъного кодексу.
Як повинен бути вирiшений спір?
Теоретичні питання:
Зміст та істотні умови договору поставки.
Порядок укладення договору ренти. Зміст договору ренти.
Задача:
Будівельник Мaлiков прийняв на себе зобов'язання протяroм року побудувати будинок Скрябiну. Виконавши половину роботи, виконроб помер. Син виконроба, будучи його спадкоємцем, зажадав вiд Скрябiна сплатити вартість виконаної Мaлiковим частини работи. Скрябiн вiдмoвився виконати вимогу, посилаючисъ на незавершенiстъ роботи. Син виконроба для вирiшення спору звернувся до суду.
Яке рішення повинен винести районний суд?
Теоретичні питання:
Договір контрактації сільськогосподарської продукції.
Поняття та юридична характеристика договору позичкиЗадача:
Для придбання машини у Дарiна невистачало 2 тис. гривень, які він отримав у борг під розписку у свого батька з зобов' язанням повернути борг через два роки. Через piк батько Дарiна помер. Після його cмepтi був знайдений заповiт, у якому єдиним спадкоємцем був призначений син -Дapiн.
Що сталося з борговим зобов' язанням Дарiна?
Теоретичні питання:
Поняття та види договору зберігання.
Договір доручення.
Задача:
У собаки породи шарпей, що належить Ромову, народилися щенята. Одного з щенят Ромов пообiцяв подарувати своему знайомому - Степанову, як тiльки щенята досягнуть двомiсячного вiкy. Протягом цих двох мiсяцiв Степанов придбав корм та iнвентap для догляду за собакою. Проте коли по закiнченнi 2 мicяцiв Степанов прийшов до Ромова за щеням, той дарувати його вiдмовився, мотивувавши це тим, що одне щеня померло, а iнших він обiцяв подарувати родичам. Степанов звернувся до суду iз позовом до Ромова про вiдшкодування зроблених ним витрат.
Як повинен бути вирiшений спiр?
Теоретичні питання:
Загальна характеристика договору найму.
Поняття договорів з надання послуг. Система договорів договорів з надання послуг.
Задача:
Коротков, їдучи iз сім‘єю у вiдпустку, домовився iз сусiдом Кузьмiним про передачу йому на збереження дорогої аудiо- i вiдеоапаратури. Кузьмiн погодився, i апаратура була перенесена в його квартиру. По поверненню з вiдпустки, Коротков з'явився до Кузьмiна за апаратурою, проте Кузьмiн зажадав винагороди за збереження. Коротков виплатити винагороду вiдмовився, вважаючи, що мова йшла про приятельську послугу.
Хто прав? Як змiнилася б ситуацiя, якби залишивши апаратуру на збереження, Коротков пообiцяв Кузьмiну винагороду?
Теоретичні питання:
Договір банківського вкладу.
Спеціальні види зберігання.
Задача:
Громадянка Клюєва подарувала громадянину Ларіонову однокімнатну квартиру, в якій мешкала сама, з умовою що Ларіонов буде її доглядати.
На протязі 3 років Ларіонов доглядав Клюєву та допомагав їй матеріально. Але потім відмовився від догляду та відселив її в гуртожиток. Клюєва звернулася до суду з вимогою про розірвання договору дарування. Ларіонов звернувся з зустрічним позовом про відшкодування коштів витрачених на догляд Ларіонової.
Яке рішення повинен постановити суд?
Теоретичні питання:
Договір перевезення.
Зберігання речей у готелі.
Задача:
Між громадянкою Лосевою та Домбровською був укладений у січні 1998 року договір довічного утримання, відповідно до якого Лосева повинна надати житловий будинок із чотирьох кімнат Домбровській, а остання – забезпечувати відчужувача доглядом довічно. У серпні до нотаріусу для реєстрації права власності на житловий будинок, а також інше майно, що належало померлій. Нотаріус у видачі свідоцтва про право власності Домбровській відмовила, оскільки у серпні до нотаріуса звернулась єдина дочка померлої, яка щойно повернулася з США, де проживала зі своїм чоловіком з березня 1997 року. Вона розірвала шлюб з чоловіком і повернулася на Україну для постійного проживання. Домбровська звернулася з позовом до суду.
Чи правильно вчинив нотаріус? Яке рішення повинен прийняти суд?

Приложенные файлы

  • docx 19073897
    Размер файла: 27 kB Загрузок: 0

Добавить комментарий